BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 233
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Ogłoszenie o prywatyzacji PW „Rzeczpospolita” zostanie opublikowane w drugiej połowie listopada – informuje portal Wirtualne Media. Zainteresowanie przejęciem firmy będącej właścicielem 49 proc. udziałów spółki Presspublica deklarowały do tej pory m.in.: Axel Springer, Point Group i Mecom (fundusz posiadający 51 proc. udziałów Presspubliki).
Poniedziałek, 17 listopada 2008
We wtorek 4 listopada o godz. 11 w Pałacu Prymasowskim przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa związana z Targami Książki Akademickiej i Naukowej Academia.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu Biblioteki Analiz z zakresu redakcji językowej.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Kielecki antykwariusz zmarł w czwartek, 30 października, nad ranem w szpitalu na Czerwonej Górze.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Sklep Virtualo.pl wdrożył nowy model sprzedaży książek w formie on-line. Umożliwia on wykupienie ich w dostępie czasowym – tygodniowym lub miesięcznym.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Dziesięć gwiazd z listy najlepiej opłacanych autorów wg magazynu „Forbes” zarobiło w sumie 563 mln dolarów w okresie między 1 czerwca 2007 roku a 1 czerwca 2008 roku, donosi Gazeta.pl.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
W środę (29 października) po południu, po długiej chorobie, w szpitalu w Kalifornii zmarł William Wharton.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Portal Money.pl i tygodnik „Wprost” przygotowali ranking najlepszych polskich sklepów internetowych. Wśród kilku ocenianych w rankingu kategorii pojawiły się także e-księgarnie. „W tej kategorii poziom jest najbardziej wyrównany. Zwycięzca wyprzedził trzy kolejne księgarnie o dwa punkty, a na podium zmieściły się aż cztery sklepy. Sprzedawcy książek, na tle wszystkich ocenianych branż, przykładają największą uwagę do jakości opisów oferowanych towarów. Wysoko oceniliśmy też jakość obsługi klienta – błyskawiczne odpowiedzi na e-maile i fachowe odpowiedzi na infoliniach” …
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Po tym jak wiosną ogłoszono mariaż Katarzyny Grocholi z Wydawnictwem Literackim wydawało się, że będzie to najgłośniejszy transfer literacki roku.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Do drugiej edycji Nagrody Mediów Publicznych w dziedzinie literatury pięknej można zgłaszać książki wydane w 2008 roku.