BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 409
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki). Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Naciąganie terminów dla e-podręczników
„Dwa pierwsze testowe podręczniki są już gotowe” brzmi tytuł najnowszej (sic!) informacji zamieszczonej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce „Cyfrowa szkoła”. Byłaby to pozytywna wiadomość, gdyby nie fakt, że informacja została tam zamieszczona... niemal równo 12 miesięcy temu, bo 27 czerwca ubiegłego roku. I jest to najlepszy dowód, że od tego czasu MEN nie miał się już czym pochwalić, a wypływające z resortu informacje potęgują poczucie niesamowitego bałaganu wokół tego projektu.
Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Case study sukcesu e-booka
W najgorętszym przedwyborczym okresie, gdy czytelnicy bezskutecznie poszukiwali książki „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” Wojciecha Sumlińskiego (nakład książki papierowej został wyczerpany), Legimi zwróciło się do autora z propozycją wydania książki w formie e-booka i jej sprzedaży na wyłączność.
Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Rozmowa z Adamem Zegielem – współwłaścicielem i wiceprezesem zarządu firmy dystrybucyjnej Ateneum
Czy jest jeszcze przyszłość przed dystrybutorami książek, przed typowymi hurtowniami? Myślę, że tak. Każdy z działających obecnie na tym rynku dystrybutorów próbuje się jakoś przebranżawiać, przede wszystkim rozszerzając ofertę swoich usług. Dopóki nie brakuje książek czy podręczników, którymi można handlować istnieje przyszłość dla tego segmentu rynku. Z drugiej strony obawiam się, że w perspektywie najbliższych dwóch-trzech lat na rynku może pozostać zaledwie 30-40 proc. aktualnie działających księgarń niezależnych. Te, które zostaną to podmioty posiadające jakiś konkretny pomysł …
Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Instytut Książki uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Oferty o wolnych miejscach publikowane są na stronie Oferty.praca.gov.pl. Zapraszamy uczelnie i studentów do zapoznania się z naszą ofertą. Każde ogłoszenie zawiera dane kontaktowe dla zainteresowanych. Szczegółowe informacje o programie praktyk w Instytucie Książki można uzyskać pod numerem telefonu (12) 61 71 915 lub (12) 61 71 […]
Poniedziałek, 15 czerwca 2015