BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 393
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 12 listopada 2014
Wygoda i bezpieczeństwo obsługi metadanych
środa, 12 listopada 2014
O czytelnictwie i rynku książki
Drugiego dnia 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie z inicjatywy Polskiej Izby Książki odbyła się połączona z dyskusją prezentacja porównująca zachowania czytelnicze oraz kulturę kontaktów z książką dwóch sąsiadujących ze sobą nacji – Polaków i Czechów. Charakter stosunku naszych południowych sąsiadów do słowa drukowanego zarysował prof. Jiří Trávníček z Instytutu Literatury Czeskiej Akademia Nauk Republiki Czeskiej. 
środa, 12 listopada 2014
Rozmowa z Januszem Foglerem – przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
Niedawno od Rafała Skąpskiego, likwidatora Państwowego Instytutu Wydawniczego, otrzymałem małą książkę zatytułowaną „Kamyki” autorstwa Konstantego Puzyny i znalazłem w niej adnotację, że książka została wydana „dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS”. Jest to zapewne niejeden projekt, w którym ZAiKS wspiera nie tylko wydawanie książek, ale szerzej patrząc – wspiera obszar książki i czytelnictwa… Na moim biurku w ZAiKS-ie leży tak wiele aplikacji o dofinansowanie projektów nie tylko zresztą z obszaru książki, ale też fotografii, …
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014