BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 369
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 26 listopada 2013
Startuje nowy system sprzedaży
Pod koniec ubiegłego tygodnia swoją działalność rozpoczęła Czytelnia w Play by Legimi. Dzięki projektowi z subskrypcyjnego dostępu do cyfrowych książek rozwijanego przez poznańską firmę mają skorzystać nie tylko posiadacze tabletów, ale również właściciele e-czytników.
Wtorek, 26 listopada 2013
Czy bać się wejścia smoka?
– A na koniec przyjdą Amazon z Googlem i Applem i posprzątają pobojowisko. Ze szkodą dla polskiego czytelnika – powiedział Włodzimierz Albin, prezes PIK, w wywiadzie, jaki zamieściliśmy na naszych łamach pod koniec września. Wyraził obawy, jakie nurtują cały rynek książki. Po październikowych Targach Książki w Krakowie napisaliśmy, że jedno z podstawowych pytań, jakie tam zadawano, brzmiało „czy historia zatoczy koło i za rok będziemy dyskutować o zagrożeniach, jakie niesie dla polskiego rynku książki inwestycja …
Wtorek, 26 listopada 2013
Rozmowa z Mikołajem Małaczyńskim, prezesem firmy Legimi
Minął rok od uruchomienia usługi „Czytaj bez limitu”, będącej próbą wprowadzenia systemu abonamentowego dostępu do cyfrowych książek. Projekt budził wiele kontrowersji wśród wydawców. Czas na pierwsze podsumowanie. Zrealizowaliście zamierzone cele? Podsumowanie chyba należałoby zacząć od użytkowników. Oni od początku nam kibicowali, uważając usługę za swego rodzaju przełom w sposobie udostępniania treści – wygodną legalną alternatywę dla zasobów pirackich. Chodzi tu np. o wygodę transakcji, wystarczy raz podać dane, system potem sam pobiera opłaty, czy o dostosowanie …
Wtorek, 26 listopada 2013
Wtorek, 26 listopada 2013
Wtorek, 26 listopada 2013
Wtorek, 26 listopada 2013
Wtorek, 26 listopada 2013
Wtorek, 26 listopada 2013