BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 452
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 20 stycznia 2017
Podpisanie kluczowej umowy
W połowie grudnia zawarta została umowa o współpracy pomiędzy przedstawicielami Phoenix Publishing and Media Group z Nankinu oraz poznańskiej firmy Legimi.
Piątek, 20 stycznia 2017
Połączenie firm
"Działając w imieniu spółki pod firmą Virtualo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie niniejszym zawiadamiamy, że w dniu 30 grudnia 2016 roku nastąpiło połączenie Virtualo...
Piątek, 20 stycznia 2017
Ustawa ponownie na tapecie
Z nieoficjalnych informacji źródeł zbliżonych do resortu kultury wynika, że kwestia ustawy o jednolitej cenie książki może w ciągu kilku tygodni wrócić nie tylko do debaty publicznej, ale także ponownie trafić do parlamentu za sprawą nowego projektu legislacyjnego.
Piątek, 20 stycznia 2017
Rozmowa z Ewą Olejnik, właścicielką Wydawnictwa Buka
Czy Buka to wydawnictwo?Tak! Wydawnictwo specjalizujące się w audiobookach dla dzieci. Buka i audiobook to dobre skojarzenie. Buka fajnie się tu wpasowuje, bo w słowie audiobooki zawarta jest nasza nazwa. Dlatego też pisząc o audiobookach BUKI często używamy wersji spolszczonej - audioBUKI.I stąd się ta nazwa wzięła?Poniekąd z tego właśnie, ale też ze skojarzenia z Buką z Muminków...
Piątek, 20 stycznia 2017
Już w marcu Polska będzie gościem honorowym The London Book Fair, największej tego typu imprezy w świecie anglosaskim. Piłkarska reprezentacja naszego kraju prezentowała się w ostatnich miesiącach świetnie. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie z pisarską reprezentacją Polski, którą wysyłamy w tym roku do Wielkiej Brytanii.
Piątek, 20 stycznia 2017
Biblioteka Narodowa zakończyła przekazywanie danych opisujących ponad 640 tys. obiektów bibliotecznych dostępnych na stronie www.polona.pl do portalu Europeana.
Piątek, 20 stycznia 2017
Pearson wystawia na sprzedaż należące do niego 47 proc. udziałów w wydawnictwie Penguin Random House...
Piątek, 20 stycznia 2017
Instytut Książki informuje, że II nabór wniosków w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2 "Infrastruktura bibliotek 2016-2020" został rozstrzygnięty.
Piątek, 20 stycznia 2017
Firmy, które wdrożyły systemy zakupowe, mogą liczyć nawet na 15 proc. oszczędności. Tymczasem tylko 35 proc. firm w Polsce korzysta z takich narzędzi - wynika z raportu "Digitalizacja rynku B2B. Cyfrowe platformy zakupowe" przygotowanego przez Deloitte oraz Aleo.
Piątek, 20 stycznia 2017
Na portalu Wyborcza.pl w części poświęconej warszawskim wiadomościom lokalnym w poniedziałek 16 stycznia ukazał się artykuł Emilii Dłużewskiej zatytułowany "Wydawnictwo Dwie Siostry. Piękne książki dla dzieci doceniane na świecie". Tekst ten pojawił się też w wersji drukowanej w dodatku "Mój Biznes" do "Gazety Wyborczej" z 16 stycznia, gdzie nosi tytuł "Skarbu nie znaleźliśmy, ale mamy przygody".