BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 441
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Półrocze na rynku amerykańskim
Sprzedaż w amerykańskich księgarniach w pierwszej połowie 2016 roku wzrosła o 6,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku - z 5,13 do 5,44 mld dolarów. 
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
1,3 mln zł na literaturę
Minister KiDN rozstrzygnął dodatkowy nabór do priorytetu Literatura w ramach Programu Promocja literatury i czytelnictwa 2016. Celem priorytetu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej. W ramach dodatkowego naboru do priorytetu preferowane byłyzadania z zakresu powieści popularnej (w ramach jej różnych odmian gatunkowych), prezentującej historię Polski, a także eseju, reportażu, biografii, literatury faktu. 
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Drugie Życie Książki
17 krakowskich szpitali i ośrodków pomocy społecznej zyskało nowe regały z książkami. To efekt akcji "Regał z kulturą", który jest częścią projektu Drugie Życie Książki realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe - operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. W akcji "Regał z kulturą" biorą udział: 
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Wprowadzenie
Określenie nanopapier i nanotechnologia stały się ostatnio "słowami-wytrychami", które podkreślają nowoczesność produktu lub technologii jego wytwarzania. Określenie nanopapier jest ostatnio bardzo często przypisywane produktom, które nie maja niczego wspólnego z papierem. Zaczynając ab ovo czyli od samego początku, należy zdefiniować czym jest nanotechnologia. Jest ona ogólną nazwą całego zestawu technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur (materiałowych) o rozmiarach nanometrycznych (tj. od 0,1 do 100 nanometrów), czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek oraz wykorzystywanie nowych zjawisk …
Piątek, 19 sierpnia 2016
Rozmowa z Agnieszką Hondel, dyrektor sprzedaży TAKT Sp. z o.o. z Bolesławia
Skąd pojawiło się zainteresowanie drukiem książek w firmie Takt? TAKT jest firmą prywatną, w pełni z polskim kapitałem, założoną w 1991 r., co nam daje 25 letnie doświadczenie na rynku. Na początku działalności naszą specjalnością była produkcja kaset magnetofonowych, co w kolejnych latach przerodziło się w produkcję nośników audio: CD oraz DVD. Jesteśmy największą w Polsce tłocznią płyt CD i DVD. Równolegle wraz z rozwojem firmy uruchomiona została drukarnia, ponieważ wiadomym jest że pełnowartościowa produkcja CD …
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016