BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 236
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Windykacja składek członkowskich – to najważniejszy temat poruszany na posiedzeniu Rady Polskiej Izby Książki, które odbyło się 1 grudnia.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
„Wydaje mi się, że powinniśmy w kolejnych latach utrzymać politykę dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Uważam, że inwestorom, którzy kupili akcje naszej spółki, należy się jakaś premia, zwłaszcza, że projekty inwestycyjne jesteśmy w stanie sfinansować niemal w całości z posiadanych przez firmę środków”, powiedział PAP Stanisław Wedler, prezes WSiP.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Ministerstwo Skarbu Państwa oficjalnie zaprosiło inwestorów do rokowań w sprawie sprzedaży Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”. Resort planuje sprzedaż 85 proc. akcji spółki, to jest 3,4 mln akcji o łącznej wartości 34 mln zł. Pozostałe 15 proc. trafi w ręce pracowników.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Zarząd Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych poinformował o porozumieniu swojej spółki zależnej Długie Rozmowy z Bankiem Millenium, dotyczącym transakcji walutowych.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Problem tornistrów nie jest nowy. Jak wynika z badań inspekcji sanitarnej, większość uczniów nosi je za ciężkie.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Pod adresem Ksiegarnia.pwn.pl ruszyła zmodernizowana księgarnia internetowa Wydawnictwa Naukowego PWN.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Od lat udział polskich firm w targach zagranicznych był dofinansowywany ze specjalnych funduszy Ministerstwa Gospodarki. W miarę sprawnie funkcjonujący system uległ załamaniu, gdy od 1 października 2007 roku resort wstrzymał przyjmowanie wniosków.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało kolejny komunikat do rzeczoznawców podręczników szkolnych do kształcenia ogólnego, w którym poinformowało o projekcie nowego rozporządzenia „w sprawie dopuszczania do użytku szkolnego programów nauczania i podręczników oraz cofania dopuszczania”.
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
W marcu w Kielcach odbędą się najważniejsze targi edukacyjne w kraju. 9 grudnia odbyło się pierwsze posiedzenie ich Rady Programowej, której funkcję przewodniczącego powierzono Piotrowi Dobrołęckiemu, wiceprzewodniczącym zaś został Roman Ostrowski (obaj na kolejną kadencję).
Poniedziałek, 29 grudnia 2008
Klienci sklepu otrzymali do dyspozycji nowe narzędzie zwiększające jego funkcjonalność. Funkcja „live chat” umożliwia bezpośredni kontakt w czasie rzeczywistym z konsultantem.