BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 436
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 17 czerwca 2016
Przyczyną spadek przychodów
Piątek, 17 czerwca 2016
Dyrektor IK za ustawą
Piątek, 17 czerwca 2016
Przyczyny i wyzwania
- Nie wiem jak to się dzieje, że wszyscy próbują sprzedawać książki, a czytelnictwo nie rośnie, dynamika przychodów rynku też nie prezentuje się imponująco - stwierdził Henryk tokarz, prezes Izby Księgarstwa Polskiego, podczas dyskusji na temat problemów branży księgarskiej, jaka z inicjatywy wydawców odbyła się podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki, i stanowiła kontynuację spotkań zapoczątkowanych rok wcześniej przez Sonię dragę i Macieja Makowskiego, szefa wydawnictwa Prószyński Media. 
Piątek, 17 czerwca 2016
Zmiany w Grupie MAC
Grupa MAC S.A. (poprzednio Grupa Edukacyjna) przeszła w ostatnich miesiącach szereg zmian, które mają m.in. na celu usprawnienie jej działania w obliczu zmian zachodzących nie tylko na rynku publikacji szkolnych, ale także szerzej, w branży wydawniczej. 
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016