BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 371
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 25 grudnia 2013
Statystyki za rok 2012
Stowarzyszenie Wydawców Europejskich (Federation of European Publishers, FEP) opublikowało dane dotyczące rynku książki zebrane od 28 stowarzyszeń wydawców z krajów należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Przedstawione dane dotyczą wartości netto obrotów wydawcy i nie uwzględniają przychodów w zakresie sprzedaży prawa do tłumaczenia, adaptacji audiowizualnych, itd.
środa, 25 grudnia 2013
Bez miejsca na marżę
Przy obecnych stawkach podatku VAT na e-booki, przy oczekiwaniach cenowych klienta i przy kosztach dystrybucji, na publikacjach elektronicznych w Polsce nie da się zarabiać. Marża na ich sprzedaży jest bardzo niewielka, mniejsza niż przy sprzedaży książek papierowych. 
środa, 25 grudnia 2013
Rozmowa z Dorotą Świderek, prezes zarządu Oficyny Wydawniczej Rytm
Zacznijmy od kondycji Oficyny Wydawniczej Rytm. Z danych za rok 2012 wynika, że przychody ze sprzedaży książek były niższe niż rok wcześniej… Rzeczywiście przychody spadły. Nie jest to jedyne wydawnictwo, któremu spadły przychody. Jaka była przyczyna w waszym przypadku? Sądzę, że ludzie mają mniej pieniędzy. Po pierwsze wyzbyli się ich w czasie kryzysu gospodarczego, a po drugie – trzeba pamiętać, że książka nie jest produktem pierwszej potrzeby. Pieniądze na kulturę – na bilety do kina, teatru i na …
środa, 25 grudnia 2013
środa, 25 grudnia 2013
środa, 25 grudnia 2013
środa, 25 grudnia 2013
środa, 25 grudnia 2013