BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 223
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
„Ministerstwo Skarbu Państwa liczy na to, że jeszcze w 2008 roku uda się dokapitalizować Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita – właściciela 49 proc. udziałów Presspubliki, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” – poprzez inkorporację kilku spółek z sektora wydawniczego i poligraficznego” – poinformował w czwartek wiceminister skarbu Krzysztof Łaszkiewicz.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Pisarz wyruszył w podróż do Nicei na południu Francji, gdzie zamierza osiąść na stałe.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Podsumowania swojej działalności w 2007 roku dokonało kilka kolejnych firm dystrybucyjnych działających na polskim rynku książki.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Najlepszy wynik sprzedaży w kwietniu zanotował „Fakt”, którego sprzedaż przekroczyła poziom 513 tys. egz. ( spadek o 0,6 proc. w stosunku do wyniku z 2007 roku).
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Książeczki – każda o objętości 32 stron – przeznaczone są dla pięciolatków.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Pierwszy przewodnik obejmujący obszar Pomorza Zachodniego (m.in. Wolin, Szczecin, Świnoujście, Słowiński Park Narodowy, Pojezierze Drawskie) trafił do sprzedaży 14 czerwca – w cenie 5,99 zł.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Kolekcja została przygotowana specjalnie z myślą o czytelnikach miesięcznika „Rodzice”.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy wprowadzającej zmiany w obecnie funkcjonującym systemie oświaty.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
29 maja w Klubie Księgarza wręczono nagrody i wyróżnienia w 17. edycji Konkursu na Dziecięcy Bestseller Roku Dong 2007, którego organizatorem jest Polska Sekcja IBBY. Najważniejsze wyróżnienie, Dużego Donga, otrzymał Znak za „znakomite i pełne mądrości książki”: „Szukając Alaski” Johna Greena, „A w Wigilię przyjdzie Niedźwiedź” Janoscha, „Dziesięć stron świata” Anny Onichimowskiej, „Pompon w rodzinie Fisiów” Joanny Olech i „Czarno na białym i biało na czarnym” Marcina Brykczyńskiego z ilustracjami Janusz Stannego.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Sklep uruchamiając system płatności PayPal chce dotrzeć do większej liczby klientów zagranicznych i krajowych. System ten jest bardzo popularny zagranicą – korzysta z niego ponad 140 mln użytkowników w ponad 190 krajach świata, w Polsce jest to obecnie 400 tys. użytkowników.