BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 434
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki). Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 12 maja 2016
Rynek książki w USA
The Association of American Publishers opublikowało już raport końcowy za 2015 rok. W ujęciu ogólnym, rok do roku, przychody wydawców spadły o 2,6 proc., do poziomu 15,4 mld dolarów. Powyższe dane obejmują sprzedaż publikacji drukowanych we wszystkich kategoriach. Przypomnijmy, że według metodologii przyjętej przez AAP, przychody netto wydawców były monitorowane miesięcznie w oparciu o dane sprzedaży ponad 1200 wydawców.
Czwartek, 12 maja 2016
Legalne pliki z Chomikuj.pl
W jednym z poprzednich numerów informowaliśmy o rozwoju poprzez Platformę Chomikuj.pl współpracy tego serwisu z wydawcami w zakresie legalnej dystrybucji książek elektronicznych. W ostatnich dniach dotarł do naszej redakcji komentarz dotyczący tych wydarzeń zatytułowany "Koniec z piractwem e-booków w Polsce?". Jego autorką jest Paulina Poniewska z serwisu Bookto.pl. Jego tekst publikujemy poniżej.
Czwartek, 12 maja 2016
Raport Najwyższej Izby Kontroli
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z kontroli działań na rzecz promocji czytelnictwa prowadzonych przez ośrodki władzy administracyjnej i podległe im agendy i instytucje. Zważywszy na specyficzny charakter stylu polityki informacyjnej NIK, który przejawia się we wszystkich publikowanych przez nią oficjalnych dokumentach, nie dziwi negatywny wydźwięk wybrzmiewający w pokontrolnym podsumowaniu. "NIK ocenia, że pomimo wydatkowania w latach 2012-2015 (I połowa) na rozwój czytelnictwa środków publicznych w łącznej wysokości 268 mln zł działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego …
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016