BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 182
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 20 listopada 2006
Książki w telewizji
Mam pomysł na program telewizyjny. O książkach. Zwierzyłem się z niego znajomym, wzbudzając różne reakcje – od uśmiechu politowania do zachłyśnięcia się pierożkiem i po powrocie do formy zapytania: a jak spędzacie Sylwestra? Ale może – pomyślałem – źle trafiłem i warto przeprowadzić sondaż na nieco większej grupie badawczej. Znakomicie sprawdzą się w tej roli czytelnicy Biblioteki Analiz!
Poniedziałek, 20 listopada 2006
Polemika
A ja mam mieszane uczucia – z jednej strony uważam, że trzeba zrobić wszystko, aby książka zaistniała w telewizji (w innych mediach również – gdzie się da!). Bo taka jest nasza rola – całego środowiska. A więc jeżeli Kuba namówi swoich „krewnych i znajomych królika” w telewizji – czy to publicznej czy jednej z komercyjnych – do zrobienia nowego programu o książkach, chwała mu za to. Z drugiej zaś – czy rzeczywiście musimy przy tym …
Poniedziałek, 20 listopada 2006
Świętowali wydawcy z księgarzami
Wspólny jubileusz dwóch organizacji branżowych czczono 6 listopada w Bibliotece Narodowej. Polskie Towarzystwo Wydawców Książek obchodzi w tym roku 85-lecie założenia, a Stowarzyszenie Księgarzy Polskich – 50-lecie. Uroczysta sesja połączona była z inauguracją jubileuszowej wystawy poświęconej działalności PTWK i SKP, a zorganizowana została przy współudziale Biblioteki Narodowej. Patronat honorowy nad nią objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorami scenariusza są Barbara Petrozolin-Skowrońska oraz Bogdan Klukowski. Oboje podczas sesji przedstawili dzieje swoich organizacji. Interesującą stronę wizualną …
Poniedziałek, 20 listopada 2006
Rozmowa z Kasią Portnicką, właścicielką firm promocyjnych Remi i LibriPro
Jakie jest twoje zdanie na temat patronatów medialnych – pomagają czy przeszkadzają w promocji? Częściej pomagają. Fakt, że jedne drzwi zamykają, ale drugie znów otwierają. Zwłaszcza gdy nikt nigdy by się takim tytułem nie zainteresował. Jeżeli trudno liczyć na jakiekolwiek wsparcie medialne, patronat bardzo się przydaje. Oczywiście, do głowy by mi nie przyszło poszukiwanie patronów medialnych dla nowej części „Harry’ego Pottera”, bo ten bohater jest już znany.Warto by było przeprowadzić następujący eksperyment – wydać dwie …
Poniedziałek, 20 listopada 2006
29,8 mln zł – tyle dokładnie wyniósł zysk netto Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych za dziewięć miesięcy tego roku.
Poniedziałek, 20 listopada 2006
Agora opublikowała wyniki finansowe za dziewięć miesięcy. W okresie styczeń- wrzesień jej przychody wyniosły 834 mln zł (spadek o 4,4 proc.)...
Poniedziałek, 20 listopada 2006
Giełdowa grupa Empik Media & Fashion (wyłączając Zarę, w której ma 49 proc. udziałów) za trzy kwartały tego roku osiągnęła 704,1 mln zł przychodów oraz 18,2 mln zł zysku netto.
Poniedziałek, 20 listopada 2006
W ogłoszonych w środę 15 listopada wynikach wyborów samorządowych znajduje się informacja, że Ewa Dorota Malinowska-Grupińska weszła w skład 60- osobowej Rady Warszawy jako jedna z 27 przedstawicieli Platformy Obywatelskiej.
Poniedziałek, 20 listopada 2006
9 listopada zapadł wyrok w sprawie zabójstwa znanego malarza Zbigniewa Beksińskiego. Robert K., który przyznał się do winy, został skazany przez warszawski Sąd Okręgowy na karę 25 lat więzienia.
Poniedziałek, 20 listopada 2006
17 listopada do polskich kin wszedł nowy film o przygodach Jamesa Bonda „Casino Royale” w reżyserii Martina Campbella i nowym odtwórcą roli agenta 007, Danielem Craigiem.