BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 212
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 17 stycznia 2008
W Bibliotece Analiz z 6 listopada podaliśmy informację o negocjacjach, jakie miały ponoć prowadzić Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe w sprawie przejęcia GWO przez WSiP.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Empik poinformował o produktach pretendujących do tytułu przyznawanego najlepiej sprzedającym się produktom kulturalnym w salonach sieci. Nominacje ogłoszono w 27 kategoriach. Sześć przypadło na książki.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło warunki przyjmowania wniosków o dofinansowanie projektów kulturalnych. Wnioski o dofinansowanie z pierwszej transzy należy składać do końca stycznia, z drugiej – do końca maja.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Po raz 15. redakcja tygodnika przyznała doroczne nagrody kulturalne. Zwycięzcą w kategorii literackiej został Michał Witkowski, nominowany do Paszportu po raz trzeci.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Temperatura związana z premierą polskiego przekładu książki „Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści” (11 stycznia) jest coraz większa.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Warszawski Dom Książki odświeżył swoją księgarnię internetową, w której oferuje obecnie 20 tys. tytułów.
Czwartek, 17 stycznia 2008
9 stycznia w siedzibie wydawnictwa Arkady odbyło się spotkanie kierownictwa oficyny z przedstawicielami mediów branżowych. Podsumowując rok 2007 prezes Janina Krysiak podziękowała dziennikarzom za to, że często i najczęściej dobrze pisali o wydawnictwie, obiecując, że w latach kolejnych będzie kontynuować ambitny profil publikowanych przez wydawnictwo książek.
Czwartek, 17 stycznia 2008
„Na dniach” rodzina Jabłkowskich odzyska kamienicę przy Brackiej 25 – podała 10 stycznia „Gazeta Wyborcza”, powołując się na informację z Biura Gospodarki Nieruchomościami.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Nieuregulowana pozostaje kwestia podatku VAT na druk książek.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Obejmujący pięć osób akt oskarżenia trafi do sądu do połowy stycznia.