BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 211
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 3 stycznia 2008
W ostatnim Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy WSiP, które odbyło się 20 grudnia, wzięło udział sześciu, posiadających co najmniej 5 proc. głosów.
Czwartek, 3 stycznia 2008
Oficjalną premierę platformy Nexto.pl zapowiedziano na 10 stycznia. Jej twórcy liczą, że tego dnia liczba sklepów założonych przez uczestników ich programu partnerskiego przekroczy 5000.
Czwartek, 3 stycznia 2008
19 grudnia Marcin Nowak złożył rezygnację z funkcji prezesa firmy dystrybucyjnej Dobra 28 Sp. z o.o. i zbył swoje udziały, czyli 25 proc., na rzecz
Czwartek, 3 stycznia 2008
19 grudnia w Bibliotece Narodowej odbyło się spotkanie grupy roboczej powołanej przez dyrektora BN i prezesa Polskiej Izby Książki.
Czwartek, 3 stycznia 2008
W dziesiątej edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play Firma Księgarska Jacek Olesiejuk otrzymała tytuł i certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2007.
Czwartek, 3 stycznia 2008
W tym roku z oferty sklepów internetowych skorzystało ok. 3,3 mln Polaków – informuje „Dziennik”.
Czwartek, 3 stycznia 2008
Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PPWK 24 grudnia jej zarząd otrzymał upoważnienie do...
Czwartek, 3 stycznia 2008
29 grudnia za 0,225 mln zł WSiP sprzedały 100 proc. akcji Wkry spółce Wkra Management SA („w organizacji”), której prezesem jest Mariusz Mol, prezes Wkry.
Czwartek, 3 stycznia 2008
Jak poinformowało Bibliotekę Analiz biuro prasowe Ministerstwa Finansów, rozporządzenie w sprawie przedłużenia okresu obowiązywania niższych stawek podatku VAT...
Czwartek, 3 stycznia 2008
Ministerstwo Edukacji zdecydowało, że wydawcy podręczników będą współtworzyć programy nauczania – poinformował „Dziennik Zachodni”. Według informacji gazety, 42 najważniejsze na rynku oficyny mają wytypować swoich ekspertów, którzy wezmą udział w pracach nad podstawami programowymi.