BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 199
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 17 lipca 2007
Do biura targów Academia 2007 napłynęły już pierwsze zgłoszenia uczestnictwa. Warto się spieszyć, ponieważ organizatorzy przewidują, że na powierzchni, jaką będą dysponować na UW, da się zbudować pięćdziesiąt stoisk standardowych, chociaż wśród otrzymanych zgłoszeń są też rezerwacje większej powierzchni.
Wtorek, 17 lipca 2007
Komisja Europejska przyjmie korzystną dla Polski propozycję w sprawie utrzymania niższego VAT-u na mieszkania, usługi gastronomiczne i książki.
Wtorek, 17 lipca 2007
Premier Jarosław Kaczyński do końca lipca rozstrzygnie spór o lektury. Przed podjęciem ostatecznej decyzji chce poznać nie tylko stanowisko ministra edukacji i ministra kultury, ale także zdanie naukowców-polonistów – poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak. W czasie spotkania w Kancelarii Premiera swe argumenty przedstawił już premierowi minister kultury.
Wtorek, 17 lipca 2007
Przez aklamację Sejm przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2008 rokiem Zbigniewa Herberta. Wówczas mija bowiem dziesiąta rocznica jego śmierci.
Wtorek, 17 lipca 2007
Zarząd wydawnictwa Muza opublikował wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5 proc. liczby głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się 30 czerwca.
Wtorek, 17 lipca 2007
11 lipca uruchomiono dostępną przez Internet Małopolską Bibliotekę Cyfrową. W zasobach znajduje się ponad 2500 publikacji dotyczących przede wszystkim dziedzictwa kulturowego regionu.
Wtorek, 17 lipca 2007
System tłumaczący Translatica Server – produkt PWN.pl – nagrodzony został Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich ITM Polska 2007.
Wtorek, 17 lipca 2007
Najbardziej skrywana literacka tajemnica roku wyszła na jaw. Haker podpisujący się jako Gabriel zdradził szczegóły zakończenia ostatniej części przygód Harry’ego Pottera.
Wtorek, 17 lipca 2007
Targi Kielce, drugi pod względem wielkości organizator targów w Polsce, rozpoczęły przygotowania do przyszłorocznej, trzynastej z kolei, edycji Targów Edukacyjnych Edukacja 2008. Odbędą się one w dniach 27-29 lutego, a ich termin został przyspieszony z uwagi na najnowsze regulacje dotyczące terminów i sposobów wyboru podręczników.
Wtorek, 17 lipca 2007
Zespołowe lekceważenie Światowego Dnia Książki zarzuca księgarzom „Gazeta (Wyborcza) w Łodzi”. „Na zdecydowaną krytykę zasłużyli łódzcy księgarze, którzy kolektywnie zlekceważyli święto książki ustanowione dwanaście lat temu przez UNESCO.