BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 361
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 23 sierpnia 2013
Serwis ARtKomiks.pl
Sieciowy gigant e-handlu, Amazon, bierze się za sprzedaż dzieł sztuki – poinformował „The Wall Street Journal”. W wirtualnej galerii dostępnych jest blisko 40 tys. prac ponad 4500 artystów. Tymczasem od października 2012 roku działa w Polsce sklep, w którym oferowane są znacznie bliższe branży wydawniczej dzieła – oryginalne plansze komiksowe, tworzone rękami tak polskich, jak i zagranicznych twórców, artystów komiksowych.
Piątek, 23 sierpnia 2013
Raport „E-book. Produkt, technologia, rynek”
W czerwcu opublikowano ciekawe opracowanie poświęcone książce elektronicznej. Publikacja zatytułowana „E-book. Produkt, technologia, rynek” ukazała się w ramach cyklu wydawniczego „Analizy” Biura Analiz Sejmowych.
Piątek, 23 sierpnia 2013
Rozmowa z Dorotą Twarowską, prezesem zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN
Jesteś najmłodszą szefową Wydawnictwa Szkolnego PWN, więc chyba twój zawodowy życiorys nie jest zbyt długi… Jest bardzo długi, ale przy tym bardzo jednorodny. Tak naprawdę swoją poważną pracę zawodową zaczynałam jeszcze na studiach, jednak ta pierwsza praca, która miała być tylko zajęciem wakacyjnym, przedłużyła się do piętnastu lat. Właśnie tyle czasu spędziłam w YDP czyli w Young Digital kiedyś Poland, a potem Planet. Zaczynałam w momencie, w którym zespół liczył jeszcze niewiele osób, bo byłam 23. …
Piątek, 23 sierpnia 2013
Piątek, 23 sierpnia 2013
Piątek, 23 sierpnia 2013
Piątek, 23 sierpnia 2013
Piątek, 23 sierpnia 2013
Piątek, 23 sierpnia 2013
Piątek, 23 sierpnia 2013