BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 398
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 9 stycznia 2015
W połowie grudnia Grupa Helion SA, jedno z czołowych wydawnictw specjalistycznych w Polsce, a także właściciel e-bookowej platformy Ebookpoint.pl, stała się udziałowcem Wydawnictwa Złote Myśli, jednego z pionierów rynku książki […]
Piątek, 9 stycznia 2015
Piątek, 9 stycznia 2015
Piątek, 9 stycznia 2015
Tłumaczenia książek
W przedświątecznym wydaniu „Gazety Wyborczej” z 20-21 grudnia zamieszczono interesujące infografiki w rubryce „Opowiadamy świat liczbami”. Rubryka ta jest zaproszeniem do odwiedzenia serwisu BIQdata.pl, jaki niedawno uruchomiła „Gazeta Wyborcza”. W pierwszej odsłonie rubryki zatytułowanej „Wzajemny wpływ języków” przedstawiono dane ilustrujące „liczbę książek przetłumaczonych z języka polskiego” oraz „liczbę książek przetłumaczonych na język polski”.
Piątek, 9 stycznia 2015
„Publishers Weekly” wybrało książki 2014 roku
Co roku z początkiem listopada tygodnik „Publishers Weekly” ogłasza listę najważniejszych książek w USA. W tym roku, jak i w latach poprzednich, przeważają tu książki non fiction, w znacznym stopniu związane z polityką. Na ile są to książki interesujące dla polskiego czytelnika? Zobaczmy.
Piątek, 9 stycznia 2015
Aplikacja „Komisarz i Prokurator”
To nazwa konkursowej aplikacji funkcjonującej w serwisie społecznościowym Facebook, przygotowanej z myślą o promocji trojga autorów, zdobywców prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej dla najlepszych polskojęzycznych powieści kryminalnych lub sensacyjnych: Marty Guzowskiej, Zygmunta Miłoszewskiego oraz Marcina Wrońskiego, a przede wszystkim ich najnowszych powieści.
Piątek, 9 stycznia 2015
Przyszłość księgarń bez podręczników
Prezentujemy zapis dyskusji „Księgarnie bez podręczników... katastrofa czy szansa? Jaki będzie rynek książki po nacjonalizacji podręczników? Kto odczuje najbardziej skutki rządowego projektu darmowego podręcznika?”, która odbyła się podczas 18. Targów Książki w Krakowie. 
Piątek, 9 stycznia 2015
Piątek, 9 stycznia 2015
Piątek, 9 stycznia 2015