BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 227
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
„Przed końcem roku WSiP mogą dokonać dwóch przejęć o wartości kilkunastu mln zł każde”, powiedział Stanisław Wedler, prezes oficyny w rozmowie z TVN CNBC Biznes.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Uczniowie zerówek, klas 1-3 podstawówek oraz 1-3 ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia objęci zostaną rządowym dofinansowaniem zakupu podręczników w nadchodzącym roku szkolnym. Budżet tegorocznej edycji programu „Wyprawka szkolna” ma wynieść 50 mln zł.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
»„Katyń” – edycja limitowana« to nowa wersja książki wydawnictwa Prószyński i S-ka, która ukaże się w nakładzie 500 egz.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
W wieku 89 lat zmarł rosyjski pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1970 roku, Aleksander Sołżenicyn.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Coraz bliżej do rozpoczęcia premierowej edycji imprezy, która odbędzie się w terminie 19-21 września w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
W uruchomionym właśnie serwisie MEGASlownik. pl dostępnych jest ponad 1,4 mln terminów w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Działająca w branży papierniczej spółka Kompap wezwała do sprzedaży ponad 863,497 tys. akcji Muzy. Liczba taka uprawnia do wykonywania 26,07 proc. głosów na WZA.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Chodzi o sieć franczyzową, którą firma rozbudowuje od ubiegłego roku. Obecnie działają w niej salony w siedmiu miastach: Legionowie, Łowiczu, Bełchatowie, Oławie, Świdnicy, Policach i Żywcu.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Ministerstwo Skarbu Państwa przeznaczyło do sprzedaży po 85 proc. akcji Olsztyńskich Zakładów Graficznych i Białostockich Zakładów Graficznych.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Firmy podpisały umowę na świadczenie od 4 sierpnia usług magazynowych i logistycznych.