BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 186
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 16 stycznia 2007
Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”
W przyszłym tygodniu zapraszamy wszystkich Czytelników na uroczyste wręczenie nagród za Książki Roku. Po raz czwarty bratnia redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyzna specjalne wyróżnienia dla wydawców pięciu tytułów, jakie kolegium redakcyjne „Magazynu” uznało za najlepsze w minionym roku.
Wtorek, 16 stycznia 2007
Upadłość Matrasa Wrocław
27 grudnia do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej VIII Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych (53-235 Wrocław, ul. Grabiszyńska 269) zarząd spółki Matras Wrocław Sp. z o.o. złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu likwidacyjnego. W zakresie proponowanego układu Matras Wrocław zaproponował zapłatę wierzytelności wymagalnych i niespornych, po przyjęciu proponowanych propozycji układowych. – Zawarcie układu na proponowanych warunkach spowoduje, że wierzyciele zostaną zaspokojeni w wyższym stopniu, niż zostaliby zaspokojeni po przeprowadzeniu postępowania upadłościowego …
Wtorek, 16 stycznia 2007
Rozmowa z Grzegorzem Guzowskim, prezesem CHZ Ars Polona; Andrzejem Zasiecznym, zarządcą komisarycznym Wydawnictw Naukowo-Technicznych; Andrzejem Pieniakiem, dyrektorem ds. targów w CHZ Ars Polona oraz Bogusławem Seredyńskim, zastępcą redaktora naczel
Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, ponieważ narodziny Ateny związane były z narodzinami Targów Książki Edukacyjnej – wtedy jeszcze Szkolnej – których twórcą i organizatorem był Andrzej Pieniak, dziś dyrektor targów w Ars Polonie. Andrzej Pieniak: Korzystając z okazji, chciałbym skierować wielkie podziękowania do WNT, że zechciały kiedyś podjąć wysiłek organizacji takiej imprezy jak Atena. Między nami nigdy zresztą nie doszło do konfliktu, na żadnym tle. Z prawdziwym otwarciem i wykorzystaniem wspólnych możliwości mamy natomiast …
Wtorek, 16 stycznia 2007
10 stycznia z ul. Kolejowej wyprowadziła się firma dystrybucyjna Oramus – należąca do Krzysztofa Olesiejuka i handlująca głównie tanią książką.
Wtorek, 16 stycznia 2007
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne 29 grudnia zawarły umowę sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Pankiewicza 3 w Warszawie.
Wtorek, 16 stycznia 2007
Stowarzyszenie Wydawców Katolickich po raz dziewiąty zaprasza do zgłaszania tytułów publikacji w konkursie na Nagrodę Feniks, honorującą publikacje, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie.
Wtorek, 16 stycznia 2007
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Broker FM przez Bauer Media Invest GmbH.
Wtorek, 16 stycznia 2007
W grudniu ubiegłego roku w Drukarni Naukowo-Technicznej oddział PAP została zainstalowana nowoczesna złamywarka kasetowo-nożowa Heidelberg Stahlfolder KH78/4 w konfiguracji: samonakładak paletowy PFH, stacja kasetowa z czterema kasetami, nożowe łamy poprzeczne […]
Wtorek, 16 stycznia 2007
15 stycznia na antenie telewizyjnej Jedynki pojawił się nowy program publicystyczny „Errata do biografii”.
Wtorek, 16 stycznia 2007
Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku zarzuciła 41-letniemu Mariuszowi K. przywłaszczenie ponad 1,4 mln zł na szkodę spółek Sterprojekt oraz Qumaksekom, którymi kierował.