BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 218
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 8 kwietnia 2008
W ramach wezwania spółka zamierza nabyć w celu umorzenia 1,647 mln akcji dających łącznie prawo do wykonywania 6,24 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Kurs akcji Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych wzrósł 31 marca o prawie 7 proc. Spółka poinformowała o zmianie warunków umowy zakupu akcji operatora telekomunikacyjnego Długie Rozmowy.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Oficyna zanotowała wzrost sprzedaży książek o 32 proc. w stosunku do wyniku z 2006 roku, osiągając przychód 13,056 mln zł. Przychód ze sprzedaży ogółem wyniósł 13,57 mln zł (wzrost o 36 proc.).
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Zmiany w regulaminie serwisu aukcyjnego wejdą w życie 28 kwietnia. W największym stopniu wpłyną one na interesy firm działających na portalu oraz wydawców e-booków.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Sieć Empik wycofuje ze swoich sklepów magazyny o tematyce erotycznej. Zdaniem Izby Wydawców Prasy, może w ten sposób naruszać zasady prawa prasowego.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Najstarsza i największa księgarnia internetowa konsekwentnie rozszerza asortyment. „Książki i multimedia pozostaną jedną z naszych specjalności, ale nie chcemy zamykać się w tej ofercie. Zamierzamy być dostawcą szerokiego asortymentu towarów”, powiedziała „Rzeczpospolitej” Anna Bogdańska, powołana niedawno w miejsce Krzysztofa Jerzyka prezes Merlin.pl. Nowa oferta to m.in. artykuły z kategorii „zdrowie-uroda” i „dom-ogród”.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
W pierwszych dniach marca nastąpi przekazanie dawnym właścicielom kamienicy przy ul. Brackiej 25, znanej jako Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, potwierdził nieoficjalnie ratusz.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Firma outsourcingowa Bedeker podpisała umowę na świadczenie usług w zakresie merchandisingu z wydawnictwem Sonia Draga.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się 2 kwietnia w gmachu resortu. Jak czytamy w komunikacie, „dotyczyło możliwości wprowadzenia dobrych rozwiązań bonowych finansowania edukacji na poziomie samorządu terytorialnego".
Wtorek, 8 kwietnia 2008
W tym roku w festiwalu weźmie udział 400 punktów detalicznych zrzeszonych w Klubie Czytelmaniaka. Organizatorzy chcą dotrzeć nie tylko do miłośników literatury, lecz także do osób, które czytać nie lubią.