BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 331
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 12 lipca 2012
Tylko kto nim jest?
W poniedziałek 2 lipca na stronie internetowej Grupy ITI ogłoszono komunikat o następującej treści: „ITI Holdings S.A. (Grupa ITI), wiodąca Polska grupa medialna i rozrywkowa, informuje, że 15 czerwca 2012 sprzedała wszystkie udziały w Wydawnictwie Pascal Sp. z o.o. (Pascal) obecnemu zarządowi spółki”. Nie ujawniono kwoty transakcji, a ponadto według informacji, jakie ITI przekazał dziennikowi „Rzeczpospolita”, w chwili sprzedaży spółki, 15 czerwca, Pascal był rentowny.
Czwartek, 12 lipca 2012
Przejęcie i rozwój
30 kwietnia przestała na rynku wydawniczym funkcjonować spółka Wojciecha Stawiszyńskiego i Krzysztofa Bielawskiego działająca pod nazwą Wydawnictwo Homini. „Dorobek marki Homini będzie kontynuowany w ramach innego podmiotu wydawniczego: z tą samą datą prawo do marki oraz do 65 tytułów zostało zakupione przez Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec.
Czwartek, 12 lipca 2012
Co potencjalna transakcja przyniesie rynkowi książki?
Po ubiegłorocznym fiasku transakcji z NFI Empik Media&Fashion właściciele Merlina podjęli kolejna próbę sprzedaży firmy. Według informacji „Pulsu Biznesu” oferty wstępne zostały już złożone. do faworytów tego „wyścigu” należą Ruch S.A. i fundusz inwestycyjny Abris Capital. Według wielu komentatorów rynku ecommerce, może to być ostatni moment na korzystną sprzedaż e-sklepu.
Czwartek, 12 lipca 2012
Zmiany właścicielskie w EM&F
W pierwszej połowie roku doszło do znaczących przetasowań w akcjonariacie NFI Empik Media&Fashion, kontrolującego m.in. podmioty z rynku książki: sieć salonów Empik, sklep internetowy Gandalf, spółkę Virtualo – czołowego dystrybutora e-książek oraz grupę wydawniczą w skład której wchodzą oficyny Buchman, W.A.B. i Wilga.
Czwartek, 12 lipca 2012
Rozmowa z Marianem Kotarskim – szefem Oficyny Wydawniczej Rytm
Chcemy porozmawiać o sytuacji, w jakiej znalazło się wydawnictwo Rytm po opublikowaniu w tygodniku „Uważam Rze” i w innych mediach informacji o twojej pracy w służbach specjalnych PRL i o inwigilowaniu podziemnych wydawnictw w czasie stanu wojennego? Jak wielu partnerów zerwało współpracę z wydawnictwem Rytm? Kilku rzeczywiście zerwało kontakty z oficyną, dotyczy to Instytutu Pamięci Narodowej, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Spotkaliśmy się też z innymi zachowaniami. Już …
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012