BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 229
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 22 września 2008
„Rok szkolny ruszył. Tymczasem w wielu księgarniach nie można kupić podręczników Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Wkurzeni rodzice blokują infolinię wydawnictwa. Czy za chwilę wkurzą się także akcjonariusze? Prezes spółki zapewnia, że nie” – czytamy w „Pulsie Biznesu” z 3 września. Potwierdzają się zatem medialne doniesienia dotyczące opóźnień dostaw podręczników WSiP do księgarń, informuje dziennik.
Poniedziałek, 22 września 2008
Po niezbyt udanym dla poligraficznej spółki wezwaniu na akcje Muzy Kompap zapowiada dalszą wolę powiększania swojego stanu posiadania w jej akcjonariacie.
Poniedziałek, 22 września 2008
Sklep internetowy Merlin.pl został laureatem ogólnopolskiego programu EU Standard 2008.
Poniedziałek, 22 września 2008
Jury nagrody wybrało siedmioro autorów i książek, które zachowały szansę na zwycięstwo w jej tegorocznej, 12. już, edycji.
Poniedziałek, 22 września 2008
Zgodnie z zapowiedziami, w serwisie MEGAslownik.pl pojawiły się kolejne słowniki: włoski, hiszpański i francuski.
Poniedziałek, 22 września 2008
W wydaniu „Gazety Wyborczej” z 5 września ukazał się komunikat Wydawnictw Naukowo-Technicznych wzywający pracowników do złożenia pisemnych oświadczeń o zamiarze nieodpłatnego nabycia udziałów spółki.
Poniedziałek, 22 września 2008
26 sierpnia w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji księgarskich...
Poniedziałek, 22 września 2008
Największy na świecie sklep internetowy zapowiedział przejęcie poświęconego książkom serwisu społecznościowego Shelfari.
Poniedziałek, 22 września 2008
W okresie od stycznia do końca czerwca koncern Bertelsmann zanotował spadki obrotów.
Poniedziałek, 22 września 2008
Z informacji dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że w większości przypadków za te same podręczniki trzeba zapłacić więcej niż rok temu. Według autora artykułu, WSiP podniosły ceny średnio o 3 proc., Stentor – 4 proc., a Operon – 5 proc.