BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 176
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Przyczółek na atrakcyjnym rynku
Empik Sp. z o.o., spółka zależna NFI Empik Media & Fashion, zawarła umowę inwestycyjną w sprawie nabycia pakietów kontrolnych w spółce ukraińskiej zajmującej się handlem detalicznym, poinformowano w giełdowym komunikacie. W sposób pośredni Empik nabyć ma kontrolny pakiet (65 proc.) akcji spółki Bukva, prowadzącej na Ukrainie sieć 27 księgarni działających pod tą samą nazwą. Kwota transakcji wyniosła 6,38 mln USD.
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Wydawnictwo Otwarte
Mówi Robert Chojnacki, prezes i redaktor naczelny powołanego przez Znak Wydawnictwa Otwartego: „W roku 2006 zamierzamy opublikować 8-10 tytułów, tyle przynajmniej mamy w miarę mocnych armat. Choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać niewinnie. Za rok będzie ich ponad 20, w 2008 już ok. 40. Docelowo zamierzamy wydawać do 60 książek rocznie, ale nie będziemy tego robić na siłę – rynek skoryguje nasze plany”. Wspomniane „w miarę mocne armaty” to m.in. „Niewyspani”, debiut prozatorski Marty …
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Nowe wydawnictwo Publikata
Firma ma się specjalizować przede wszystkim w literaturze dziecięcej. Działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której 100 proc. udziałów ma Publicat. Zarejestrowana została w Warszawie. Na kapitał wydawnictwa składa się aport wartości niematerialnych i prawnych oraz środki finansowe. Jakie – o tym właściciele mówią niechętnie. – Możemy powiedzieć, że na starcie wydawnictwo ma bardzo mocne podstawy kapitałowe. Zaczynamy przed czwartym kwartałem, więc ani oferta ani przychody z jej sprzedaży nie będą jeszcze w tym …
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Rozmowa z Marcinem Nowakiem, prezesem, i Grażyną Ciesielską, wiceprezes firmy dystrybucyjnej Dobra 28
Jaki firma dystrybucyjna powinna mieć roczny obrót, by posiadanie przedstawicieli miało sens? MN: Kiedyś Jakub Wośko, jeszcze jako dyrektor marketingu w Wildze, uważał, że jest to ok. 11 mln zł. Dziś wydaje nam się, że nawet 20 mln zł. A wy ile macie? MN: W tym roku zamierzamy osiągnąć 18 mln zł. Co rok notujemy wzrost. Czyli brakuje wam 2 mln zł do wyjścia na plus. MN: Na plus wychodzimy od początku, generując niewielki, ale …
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Jednostkowe przychody ze sprzedaży produktów WSiP w okresie styczeń-lipiec wyniosły 72,1 mln zł (w analogicznym okresie roku ubiegłego wyniosły one 76,4 mln zł). Jak wynika z danych zawartych w raporcie, wartość zrealizowanej sprzedaży o ok. 5 proc. przekroczyła jednak założenia przyjęte w budżecie na rok 2006.
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Rada nadzorcza Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych wyraziła zgodę na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości spółki położonej w Warszawie przy ul. Pankiewicza za cenę nie niższą niż 15,5 mln zł – […]
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Z ogłoszonego przez Muzę raportu kwartalnego wynika, że spółka miała 0,53 mln zł straty netto w drugim kwartale tego roku wobec 0,32 mln zł zysku rok wcześniej.
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Wbrew zapowiedziom Ministerstwa Edukacji i wcześniejszym obietnicom z czasów parlamentarnej kampanii wyborczej podręczniki w księgarniach wcale nie są tańsze, a bywa, że wprost przeciwnie. Samorządy przestały już liczyć na MEN, wzięły sprawy w swoje ręce i pomagają uczniom kupić tańsze książki.
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Z polską gospodarką nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Z doniesień „Gazety Prawnej” wynika, że od stycznia do czerwca inwestycje średnich i dużych firm wzrosły o 15,6 proc.
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Jak pisze „Gazeta Wrocławska”, przedłuża się proces przeciwko Markowi S., wydawcy polskojęzycznej wersji „Mein Kampf” Adolfa Hitlera.