BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 291
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Nowy Znak na nową dekadę
„Grupa wydawnicza Znak wciąż się rozwija, wkraczając na nowe tereny. Docieramy do coraz szerszego grona Czytelników, zaspokajając potrzeby piękna, wiedzy i rozrywki. Nasza oferta jest coraz bogatsza” – poinformował zarząd firmy w ubiegłotygodniowym komunikacie prasowym. W wyniku wprowadzanych zmian utworzono trzy nowe marki:
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Sprostowanie W 290. numerze Biblioteki Analiz w tekście „Debiutanci i nieobecni” przybliżyliśmy wyniki najnowszej edycji rankingu „Gazele Biznesu” organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu” i firmę Coface Poland.
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Weltbild sięga po Świat Książki Potwierdziły się wcześniejsze informacje Biblioteki Analiz w sprawie zainteresowania wydawnictwa Weltbild Polska przejęciem Świata Książki.
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Facebook narzędziem w rękach wydawców
„Można opóźnić rozwój technologii, ale nie można go zatrzymać” – to słowa Kevina Kelly’ego, amerykańskiego ekonomisty, specjalisty w dziedzinie nowych mediów, które padły podczas jego wystąpienia na konferencji TED (Technology Entertainment and Design), poświęconej technologii, rozrywce i projektowaniu, w lutym 2005 roku. Grzmiał wówczas do uczestników spotkania, że spoczywa na nich moralny obowiązek rozwijania technologii. Dwa lata później Andrew Keen w swojej książce o intrygującym tytule „Kult amatora.
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Rozmowa z Bożenną Król – właścicielką księgarni Studnia Trzech Cesarzy w Mysłowicach i wiceprezes Rady Izby Księgarstwa Polskiego
Mam nadzieję, że nie nakrzyczy pani na mnie…Dlaczego pan tak mówi?Bo pani na wszystko reaguje bardzo emocjonalnie. To nieprawda. Może czasem denerwuję się. Ale otacza nas tyle głupoty i zakłamania… Zresztą – co to daje? Pani daje rozpoznawalność w środowisku. Dzisiaj czasem lepiej być anonimowym. Co niby mam z tej rozpoznawalności?
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Potwierdziły się wcześniejsze informacje Biblioteki Analiz w sprawie zainteresowania wydawnictwa Weltbild Polska przejęciem Świata Książki.
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
„Za 85 proc. akcji prywatyzowanych Olsztyńskich Zakładów Graficznych giełdowy Kompap zapłacił nieco ponad 16,8 mln złotych – poinformował „Parkiet” (wydanie z 29 grudnia). Jak przyznał na łamach dziennika prezes kwidzyńskiej spółki Waldemar Lipka, 12,8 mln zł z tej kwoty pochodziło ze środków własnych Kompapu, resztę należności sfinansowano przy pomocy kredytu.
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
„Poligraficzny Kompap, który pod koniec grudnia kupił od Skarbu Państwa 85 proc. Olsztyńskich Zakładów Graficznych, może być zainteresowany powiększeniem grupy o kolejną spółkę zajmującą się drukiem książek, ale również czasopism czy kalendarzy” – poinformował dziennik giełdy „Parkiet” (wydanie z 7 stycznia). Według gazety chodzi o Białostockie Zakłady Graficzne.
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
W wydaniu „Gazety Wyborczej” z 4 stycznia ukazały się artykuły Krzysztofa Vargi „Wielki powrót historii” i Julianna Kurkiewicza „Czas reporterów”, będące subiektywnymi rankingami dziesięciu najważniejszych zagranicznych i polskich książek wydanych w ostatniej dekadzie.
Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Amazon.com zaprezentował zestawienie „Best of 2010”, czyli listę najlepiej sprzedających się i najbardziej oczekiwanych produktów.