BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 337
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki). Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 4 października 2012
Sprzedaż w górę, nastroje w dół
Tegoroczny sezon podręcznikowy stał pod znakiem dynamicznego wzrostu sprzedaży książek dla roczników objętych we wrześniu reformą programową z 2009 roku. Dotyczy to czwartej klasy szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej.
Czwartek, 4 października 2012
Zabezpieczenia w służbie czytelnika
Rynek e-booków w Polsce, choć dynamicznie rozwijający się, wciąż stanowi zaledwie ułamek całej branży książkowej. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy przez długi czas było restrykcyjne podejście wydawców do kwestii ochrony plików przed nielegalną dystrybucją. Wydaje się, że ten problem bliski jest rozwiązania dzięki wprowadzeniu przyjaznych dla czytelnika zabezpieczeń w formie znaku wodnego.
Czwartek, 4 października 2012
Propozycja i komentarz
W dyskusji nad stawką VAT dla książek w formacie elektronicznym dystrybuowanych elektronicznie brakuje jednoznacznego określenia, czym w istocie jest e-book. Zatem brakuje definicji podstawy rynku książki przyszłości.
Czwartek, 4 października 2012
Rozmowa z Klárą Molnár i Jackiem Marciniakiem, właścicielami wydawnictwa Studio Emka
Mija właśnie dwadzieścia lat od powstania Studia Emka. Jak się więc czujecie jako szacowni jubilaci? Dobrze. Jesteśmy w dobrej formie. Może nie wszystko udało się nam osiągnąć z naszych marzeń i planów, jednak jesteśmy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy. Oczywiście, jak to bywa, w naszej dwudziestoletniej działalności wydawniczej, pojawiało się raz słońce, raz deszcz. To się uda, z tym jest gorzej. Przede wszystkim chodzi jednak o doskonalenie umiejętności pójścia z książką do ludzi. Kwestie przygotowania …
Czwartek, 4 października 2012
Czwartek, 4 października 2012
Czwartek, 4 października 2012
Czwartek, 4 października 2012
Czwartek, 4 października 2012
Czwartek, 4 października 2012