BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 190
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 13 marca 2007
Ad vocem
Kiedy debata dobiegała końca, jeden z dyskutantów rzucił mimochodem, że nakładana na książki stawka podatku VAT nieuchronnie podniosłaby ich ceny, co w niezwykle wyrazisty sposób kłóci się z założeniami „Taniego Podręcznika”. – Wykorzystajmy to teraz starając się o uchylenie tego zapisu – mówił.
Wtorek, 13 marca 2007
27 lutego obradowała specjalna sejmowa podkomisja ds. podatku VAT. Jeśli Sejm uchwali nowelizację podatku VAT w proponowanym kształcie, zostaną nim objęte nowe grupy zawodowe – twórcy i artyści, menedżerowie zatrudnieni na podstawie kontraktów menedżerskich oraz członkowie zarządów i rad nadzorczych.
Wtorek, 13 marca 2007
Wydawnictwo Philip Wilson dołączyło do oficyn, których jedynym dystrybutorem jest Firma Księgarska Jacek Olesiejuk. Jest to już dziewiętnaste wydawnictwo, które powierzyło swoje publikacje hurtowni z Ożarowa Mazowieckiego.
Wtorek, 13 marca 2007
Pięć książek z testami przygotowanych przez wydawnictwo Nowa Era można kupić od 2 marca w cenie 16,90 zł (każda książka) plus cena „Gazety”. To zestaw – jak zapewnia Agora – najbardziej aktualnych na polskim rynku publikacji dla uczniów pokonujących kolejne etapy kształcenia.
Wtorek, 13 marca 2007
Portal Infor.pl uruchomił serwis dla pracowników administracji samorządowej i państwowej Administracja.infor. pl. Urzędnicy różnych szczebli znajdą tam potrzebne do pracy informacje oraz akty prawne.
Wtorek, 13 marca 2007
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu wypowiedziała wojnę nieuczciwym czytelnikom. Do drzwi tych, którzy nie oddali wypożyczonej książki, zapuka windykator.
Wtorek, 13 marca 2007
Pełniący obowiązki prezesa TVP Andrzej Urbański w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zdradził, że chciałby, żeby telewizja publiczna transmitowała ceremonię wręczenia Nagrody Literackiej Nike zamiast wręczania nagród zwycięzcom plebiscytu dwutygodnika „Viva!” na najpiękniejszych ludzi.
Wtorek, 13 marca 2007
Dom Wydawniczy Rebis wprowadza na rynek nową serię – „52 wspaniałe pomysły”.
Wtorek, 13 marca 2007
Wydawnictwo Juka-91, którego od grudnia 2005 roku właścicielem jest MAC Edukacja, w ubiegłym roku osiągnęło sprzedaż na poziomie ok. 12,3 mln zł. Zdecydowana większość sprzedanych tytułów to publikacje z wychowania przedszkolnego oraz kształcenia zintegrowanego.
Wtorek, 13 marca 2007
W zaledwie sześć dni od daty premiery książka „Kapuściński: nie ogarniam świata” Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki (Świat Książki) znalazła się na piątym miejscu listy bestsellerów Empiku.