BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 435
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 30 maja 2016
Wydawnictwo Sonia Draga przejęło Debit
Powstaje nowa grupa wydawnicza. Wydawnictwo Debit, specjalizujące się w literaturze dziecięcej, oficjalnie wchodzi w struktury Wydawnictwa Sonia Draga - ogłoszono w trakcie konferencji prasowej 18 maja w Centrum Konferencyjnym PAP. 
Poniedziałek, 30 maja 2016
Ćwierć wieku W.A.B.
Konferencje prasową Wydawnictwa W.A.B. z okazji jego 25-lecia zdominowało hasło: "ponad jeden milion sprzedanych egzemplarzy na świecie!". Chodziło o sukces Zygmunta Miłoszewskiego i jego trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim. Pisarz był głównym gościem spotkania, jakie odbyło się 16 maja w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Towarzyszyli mu: Mariusz Pietuszyński, prezes zarządu Grupy Wydawniczej Foksal, w ramach której obecnie funkcjonuje marka wydawnicza Wydawnictwo W.A.B., oraz Anita Musioł, dyrektor wydawniczy. Spotkanie prowadził Marcin Meller, który przedstawił gościa …
Poniedziałek, 30 maja 2016
Polska na targach w Chicago
Podczas targów Book Expo America, jakie odbyły się w Chicago, a w których Polska była gościem honorowym, 11 maja zaprezentowano polski rynek na Global Market Forum Poland 2016. Odbyło się pięć seminariów przygotowanych przez Instytut Książki i Polską Izbę Książki. 
Poniedziałek, 30 maja 2016
Statystyki za rok 2014
Biblioteka Narodowa opublikowała już 60. numer rocznika "Ruch Wydawniczy w Liczbach". Raport autorstwa Olgi Dawidowicz-Chymkowskiej obejmuje szczegółowo opracowane dane na temat produkcji wydawniczej w roku 2014. Tradycyjnie podstawę prezentowanych w roczniku obliczeń stanowią otrzymywane, na podstawie istniejących zapisów prawnych, przez Bibliotekę Narodową egzemplarze obowiązkowe. W przypadku książek obliczenia wykonywane są w oparciu o liczbę pozycji odnotowanych w "Przewodniku Bibliograficznym" na rok 2014. 
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016