Poniedziałek, 30 maja 2016
Ćwierć wieku W.A.B.
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru435
Konferencje prasową Wydawnictwa W.A.B. z okazji jego 25-lecia zdominowało hasło: "ponad jeden milion sprzedanych egzemplarzy na świecie!". Chodziło o sukces Zygmunta Miłoszewskiego i jego trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim. Pisarz był głównym gościem spotkania, jakie odbyło się 16 maja w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Towarzyszyli mu: Mariusz Pietuszyński, prezes zarządu Grupy Wydawniczej Foksal, w ramach której obecnie funkcjonuje marka wydawnicza Wydawnictwo W.A.B., oraz Anita Musioł, dyrektor wydawniczy. Spotkanie prowadził Marcin Meller, który przedstawił gościa jako "pana w niebieskiej koszuli", nawiązując do owianego już legendą wystąpienia Zygmunta Miłoszewskiego podczas zeszłorocznej gali "Paszportów Polityki". Pisarz podziękował wydawcy za "10 lat wspólnej pracy", bo wkrótce minie dziesięciolecie od dnia, gdy w sierpniu 2004 roku podpisał z W.A.B. pierwszą umowę na wydanie "Domofonu". Przypomniał, że właśnie Beata Stasińska, ówczesna szefowa W.A.B., namawiała go, aby napisać kryminał. Teraz, z okazji jubileuszu, ukazało się jednotomowe wydanie trzech tytułów ("Uwikłanie", "Ziarno prawdy" i "Gniew") zatytułowane "Szacki. Trylogia kryminalna". Wydawnictwo W.A.B. zostało założone w 1991 roku przez troje wspólników: Wojciecha Kuhna, Adama Widmańskiego i Beatę Stasińską, zaś jego nazwa powstała z zestawienia pierwszych liter w imionach założycieli. Nowy rozdział w historii W.A.B. rozpoczął się - jak powiedziano podczas konferencji - 23 sierpnia 2011 roku, gdy wydawnictwo stało się częścią Grypy Wydawniczej Foksal wraz z wydawnictwami Buchmann i Wilga. Zachowano przy tym, jak podkreślano, profil literacki i w dalszym ciągu kontynuowana jest współpraca z wybitnymi autorami, tłumaczami i redaktorami. Do 2016 roku W.A.B. opublikowało 2077 tytułów. W trakcie jubileuszowego spotkania podkreślano, że od początku swego istnienia oficyna …
Wyświetlono 25% materiału - 249 słów. Całość materiału zawiera 997 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się