BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 412
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 21 lipca 2015
Raport Merlin.pl
Firma Merlin.pl opracowała raport z przeprowadzonego w ostatnim okresie badania dotyczącego zwyczajów czytelniczych Polaków. Badanie przeprowadzono techniką ankietową wśród klientów Merlin.pl w maju 2015 roku. W badaniu wzięło udział 1013 osób.Na pytanie, jak często czytelnicy sięgają po książki, aż 55 proc. ankietowanych odpowiedziało, że codziennie, 38 proc. natomiast twierdzi, że kilka razy w tygodniu, a jedynie 7 proc., że po lekturę sięgają rzadziej.
Wtorek, 21 lipca 2015
Wyniki badań
Jak wynika z raportu Instytutu Allensbach, który co roku przeprowadza obszerne badanie obejmujące 25 tys. Niemców, dotyczące ich zwyczajów i zachowań konsumenckich, a także nawyków czytelniczych, blisko 7 z 10 (68,7 proc.) naszych sąsiadów wyraża zainteresowanie książkami, a 3 z 10 (29,6 proc.) wyraża szczególne zainteresowanie.
Wtorek, 21 lipca 2015
Rok 2014 w branży wydawniczej
W poprzednim numerze prezentowaliśmy zestawienie największych koncernów wydawniczych na świecie w 2014 roku oraz najważniejszych globalnych trendów w branży książkowej. Poniżej prezentujemy biznesowe dokonania rynków wschodzących oraz przegląd światowych trendów dotyczących konsolidacji na przykładach wybranych krajów.
Wtorek, 21 lipca 2015
Rozmowa z Maciejem Czechowiczem i Michałem Steckim, członkami zarządu Publicat S.A.
Czy to prawda, że początek waszego wydawnictwa to wspólna zabawa czterech przyjaciół?Maciej Czechowicz: Znamy się z Michałem od liceum, a Piotr z Krzysztofem poznali się na bieżni, trenując biegi średniodystansowe. Zupełnie niezależnie myśleliśmy o własnej działalności gospodarczej. Sprzyjała nam atmosfera tamtych lat – końcówka lat osiemdziesiątych, początek przemian. Właśnie w 1989 roku, na samym końcu rządu Mieczysława Rakowskiego, gdy trwał Okrągły Stół i pojawiała się nowa rzeczywistość, kończyliśmy studia, założyliśmy rodziny i trzeba było się …
Wtorek, 21 lipca 2015
8 lipca ruszyła akcja promocyjna firmy IBDL, dystrybutora czytników PocketBook oraz księgarni internetowej Woblink.com.
Wtorek, 21 lipca 2015
Od lipca przesyłkę z e-sklepu Merlin.pl odebrać można w saloniku Kolportera za pobraniem.
Wtorek, 21 lipca 2015
Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku ogłosiły, że nagroda Found in Translation Award za rok 2014 trafia w ręce Ursuli Phillips, autorki przekładu powieści „Choucas” Zofii Nałkowskiej opublikowanej przez Northern Illinois University Press.
Wtorek, 21 lipca 2015
Spotkania z wybitnymi pisarzami i poetami, warsztaty językowe, spektakle teatralne, koncerty złożą się na program festiwalu literackiego „Szczebrzeszyn – Stolica Języka Polskiego”, który odbędzie się w sierpniu w Szczebrzeszynie.
Wtorek, 21 lipca 2015
Olga Tokarczuk otrzymała międzynarodową nagrodę Brueckepreis, przyznawaną przez Zgorzelec i Goerlitz, miasta po obu stronach Nysy Łużyckiej, tworzące Miasto Europejskie.
Wtorek, 21 lipca 2015
Brytyjskie wydawnictwo Hodder & Stoughton, wydawca m. in. powieści Stephena Kinga, Sophie Hannah, Jodie Picoult i Johna Grishama, nabyło prawa do serii powieści pisarki o profilerce Saszy Załuskiej.