BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 208
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 20 listopada 2007
W ekskluzywnym hotelu Westin Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zaprezentowały wyniki działalności po trzech kwartałach oraz przedstawiły prognozy na najbliższy okres. Stanisław Wedler, prezes WSiP, oświadczył, że tym razem nie będzie udzielał informacji o planowanych akwizycjach, co zapewne spowodowało, że nikt z zaproszonych dziennikarzy nie miał pytań do przedstawicieli oficyny.
Wtorek, 20 listopada 2007
Kolejna firma notowana na warszawskim parkiecie opublikowała wyniki finansowe po trzech kwartałach.
Wtorek, 20 listopada 2007
Tegoroczną nagrodę im. Józefa Mackiewicza otrzymał ks. Tadeusz Isakiewicz-Zaleski za książkę „Księża wobec bezpieki na przykładzie diecezji krakowskiej” (Znak).
Wtorek, 20 listopada 2007
Jak wynika z danych opublikowanych przez Polskapresse, w trzecim tygodniu ukazywania się dzienników pod wspólną nazwą „Polska” osiągnęły one najwyższą średnią sprzedaż – 419 410 egz...
Wtorek, 20 listopada 2007
Właściciel Domu Książki Librex w Ostrawie wycofał ze sprzedaży zbiór czeskich reportaży Mariusza Szczygła. Inne księgarnie nadal ją sprzedają, choć co będzie dalej, nie wiadomo.
Wtorek, 20 listopada 2007
Polskim wydawcą nagrodzonej Man Booker Prize 2007 powieści „The Gathering”, irlandzkiej pisarki Anne Enright, będzie Wydawnictwo Literackie.
Poniedziałek, 19 listopada 2007
Poznaliśmy raport finansowy wydawnictwa Muza za trzy kwartały. Przychody netto firmy wyniosły 25,073 mln zł, co oznacza wzrost o 107,6 proc. (12,077 mln).
Poniedziałek, 19 listopada 2007
12 mln zł zapłaci Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych za 100 proc. akcji spółki Długie Rozmowy.
Poniedziałek, 19 listopada 2007
9 listopada w Hotelu Felix w Warszawie odbyło się spotkanie kierowników księgarń wchodzących w skład sieci Matras z przedstawicielami ośmiu wydawnictw (m.in. Langenscheidt, W.A.B., Wydawnictwo Szkolne PWN, Nasza Księgarnia). – To spotkanie o charakterze handlowym, podczas którego zaprezentowana została oferta tych kilku oficyn. I towarzyskim. Zależało nam, aby pracownicy naszej firmy poznali osobiście swoich partnerów, żeby nie byli dla siebie osobami anonimowymi – wyjaśnił w rozmowie z Biblioteką Analiz Jakub Wośko, dyrektor marketingu w Matrasie.
Poniedziałek, 19 listopada 2007
Podczas 11. Targów Książki w Krakowie prezentację na temat konsekwencji wprowadzenia podwyższonej stawki podatku VAT na książki po 1 stycznia 2008 roku przedstawiła Bogusława Balicka-Giergiel, dyrektor Drukarni Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.