BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 197
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 20 czerwca 2007
Niemal cały ubiegłoroczny zysk, czyli 27.990.771,30 zł, WZA WSiP zdecydowało przeznaczyć na wypłatę dywidendy i tym samym ustaliło jej wysokość na akcję w kwocie 1,06 zł, ...
środa, 20 czerwca 2007
Zarząd WSiP opublikował wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5 proc. liczby głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
środa, 20 czerwca 2007
2,7 mld euro dostaniemy z Unii Europejskiej na programy związane z edukacją. Pieniądze będziemy mogli wykorzystać w latach 2007-2013.
środa, 20 czerwca 2007
Podczas Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Książki, jakie odbyło się 31 maja, podjęto decyzję, że PIK w trakcie najbliższych Targów Książki w Krakowie zorganizuje dyskusję panelową o potrzebie wprowadzenia zasady stałej ceny książki w Polsce.
środa, 20 czerwca 2007
Pod koniec 2006 roku na rynku zadebiutowała nowa oficyna – Klucze. Jej siedziba mieści się w samym centrum Warszawy, przy pl. Piłsudskiego 2. Firma specjalizuje się w książkach dla dzieci, współczesnej literaturze, albumach i poradnikach. Jak powiedziała Bibliotece Analiz pracująca w Kluczach Edyta Hetmanowska, wydawnictwo szczególny nacisk kładzie na „poziom zarówno merytoryczny jak i wykonania książek”.
środa, 20 czerwca 2007
Kompania Węglowa otrzymała od resortu skarbu 9,9 proc. akcji Ruchu.
środa, 20 czerwca 2007
Akcjonariusze Ruchu nie udzielili zarządowi zgody na zawiązanie spółki, która miała się zająć restrukturyzacją portfela należących do niego nieruchomości oraz na upoważnienie go do nabywania i rozporządzania nieruchomościami o wartości przekraczającej 0,5 mln euro.
środa, 20 czerwca 2007
Andrzej D., były szef Rady Nadzorczej Polskiego Radia i prezes Cross Media, oraz Tadeusz K., były członek zarządu tej spółki, zostali oskarżeni o przywłaszczenie ponad 750 tys. zł. Sprawa związana jest z aferą w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej, Stella Maris.
środa, 20 czerwca 2007
Zamiast coraz tańsze, podręczniki są coraz droższe. Rodzice zapłacą za komplet kilka procent więcej niż w poprzednim roku szkolnym – wynika z danych „Rzeczpospolitej”.
środa, 20 czerwca 2007
„Sprzedaż książek specjalistycznych poświęconych prawu i biznesowi rośnie podobnie jak gospodarka, w tempie 6-7 proc. rocznie”, podała „Gazeta Prawna”.