BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 451
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 13 stycznia 2017
Rynek książki w Polsce A.D. 2016
Przychody ze sprzedaży książek w Polsce w cenach zbytu wydawców w 2016 roku zanotowały spadek w porównaniu z rokiem poprzednim, jednak dynamika negatywnej tendencji była najniższa w ostatnich latach i wyniosła zaledwie 1,3 proc. Rok wcześniej przychody wydawców spadły o blisko 3,5 proc. w stosunku do 2015 roku. W liczbach bezwzględnych rok ubiegły zamknął się na rynku obrotem w wysokości 2,37 mld zł.
Piątek, 13 stycznia 2017
Rozmowa z Agatą Kisza, Beatą Kowalik, Tomaszem Abramowiczem i Bogdanem Kowalikiem z firmy M.C.Kwadrat
Kto jest właścicielem firmy M. C. Kwadrat i jak dawno działacie?Agata Kisza: Jest trzech wspólników - Beata Kowalik, moja córka Sonia Kisza oraz ja. Firma istnieje od marca 1994 roku czyli od ponad 22 lat.A co było wcześniej?A.K.: Wcześniej pracowaliśmy razem z Ryśkiem Czarnowskim w firmie Kruk, pierwszej firmie zajmującej się tanią książką w Polsce.W legendarnym miejscu przy Placu Konstytucji w Warszawie...
Piątek, 13 stycznia 2017
Prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek - ogłosił XII edycję ogólnopolskiego konkursu Nagroda Literacka GDYNIA dla najlepszych książek ubiegłego roku w czterech kategoriach: "proza", "poezja", "eseistyka", "przekład na język polski".
Piątek, 13 stycznia 2017
Po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), jaka nastąpiła na początku tego roku, nadzorowane dotąd przez ten resort spółki zostały rozdzielone między kilka resortów...
Piątek, 13 stycznia 2017
Internetowy gigant zgłosił do urzędu patentowego projekt podniebnych magazynów...
Piątek, 13 stycznia 2017
Zarząd Grupy PWN podjął decyzję o powierzeniu z dniem 1 stycznia 2017 roku funkcji prezesa zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL...
Piątek, 13 stycznia 2017
Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Instytut Polski w Nowym Delhi zapraszają do zgłaszania kandydatów do tegorocznej edycji nagrody Found in Translation Award, przyznawanej tłumaczowi/ tłumaczce najlepszego w minionym roku kalendarzowym przekładu literatury polskiej na język angielski.
Piątek, 13 stycznia 2017
Po raz drugi odbędzie się Festiwal Książki w Opolu organizowany przez drukarnię Opolgraf. Zeszłoroczna pierwsza edycja Festiwalu "okazała się wielkim sukcesem", jak czytamy w informacji dla wydawców otrzymanej od organizatorów, którzy przekazali,że "wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, kolejną edycje postanowiliśmy przedłużyć do trzech dni. Zapraszamy w dniach 2, 3 i 4 czerwca do Opola - już po raz drugi miasto stanie się stolicą nie tylko polskiej piosenki, ale także książki".
Piątek, 13 stycznia 2017
Właśnie ogłoszono nową edycję empikowego konkursu "Przecinek i Kropka". To prestiżowe wyróżnienie przyznają mali czytelnicy i ich rodzice. Jeden z najstarszych w Polsce laurów w kategorii literatury dla najmłodszych zostanie wręczony 2 kwietnia, a już teraz wydawcy mogą zgłaszać książki, które będą walczyć o tytuł najlepszej książki dziecięcej 2016 roku.
Piątek, 13 stycznia 2017
Do sprzedaży trafił właśnie nowy numer "Kwartalnika Literackiego Wyspa" - numer 4/2016, obejmujący zeszyt zasadniczy oraz suplement. Razem ponad 300 stron do czytania.