BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 164
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 27 marca 2006
„Przeglądu Wschodniego” Istniejąca od 1994 roku Nagroda Przeglądu Wschodniego przyznawana jest za najwybitniejsze książki naukowe dotyczące związków Polski i Polaków z krajami i narodami Europy Wschodniej. W tym roku zostanie przyznana po raz trzynasty. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: krajowej, zagranicznej i specjalnej.
Poniedziałek, 27 marca 2006
Od 1 marca Onet.pl nieodpłatnie udostępnia internetową wersję Encyklopedii „WIEM” („Wielka Internetowa Encyklopedia Multimedialna”). To jedna z pierwszych polskich encyklopedii internetowych, od 1998 roku dostępna w Sieci pod adresem encyklopedia. pl, a od 2000 roku w ramach portalu Onet.pl.
Poniedziałek, 27 marca 2006
4 kwietnia rusza wspólna promocja Langenscheidt Polska i Centrum Językowego Langpol. Każdy, kto przyniesie do księgarni dowolny słownik językowy (dowolnego wydawnictwa), otrzyma rabat w wysokości 20 zł na „Słownik kieszonkowy polsko-niemiecki, niemiecko, polski” Langenscheidta, liczący 120 tys. haseł i zwrotów, w plastikowej oprawie. Akcja trwa do końca roku szkolnego (30 czerwca). Adresy księgarń, w których można wymienić słownik znajdują się na stronie www.langpol.pl.
Poniedziałek, 27 marca 2006
W związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą śmierci Jana Pawła II, nakładem Znaku ukaże się jego nowa biografia zatytułowana „Pasterz”. Autor, znany francuski dziennikarz, Bernard Lecomte, odwiedził Polskę w pierwszym tygodniu marca.
Poniedziałek, 27 marca 2006
Wydawnictwo Nowe Era przygotowało na targi Edukacja XXI szczególną premierę – pierwszy tom baśni i legend wydany w ramach serii „Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży”. Publikacja nosi tytuł „Polskie baśnie i legendy” i została opracowana przez Grzegorza Leszczyńskiego, a oryginalne ilustracje wykonała Maria Ekier.
Poniedziałek, 27 marca 2006
Zakończyły się lipskie Targi Książki (16-19 marca). Relację z imprezy zamieściła „Gazeta Wyborcza”. Sporo miejsca poświęciła osobie ukraińskiego pisarza i poety, Jurija Andruchowycza, który odebrał Księgarską Nagrodę Porozumienia Europejskiego. Ceremonia jej wręczenia stała się dla laureata okazją do wygłoszenia kilku gorzkich słów pod adresem niemieckich polityków i niemieckiej inteligencji. Jego zdaniem, naród ukraiński traktowany jest tam stereotypowo. Pisarz zapowiedział, że nie skorzysta z zaproszenia do udziału w przyszłorocznej edycji targów, nie zamierza bowiem pozostawiać tam …
Poniedziałek, 27 marca 2006
Andrzej Findeisen, twórca jednego z najbardziej spektakularnych i zaskakujących sukcesów ostatnich lat, zapowiada kolejne wydarzenia edytorskie. Do tej pory jego wydawnictwo AMF Plus Group opublikowało trzy tytuły, które przyniosły znakomite wyniki sprzedaży. „Sprawy honoru” sprzedano 140 tys. egz. w okładce twardej i 20 tys. egz. w okładce miękkiej. „Dług honorowy” osiągnął poziom 30 tys. egz., a „Gorzka chwała” – 50 tys. egz.
Poniedziałek, 27 marca 2006
„Parkiet” zapowiedział lepsze czasy dla przewodników. Jak podała gazeta, wydawnictwo Pascal, wystawione na sprzedaż przez Grupę Onet, zanotowało w ubiegłym roku ponad 21-proc. wzrost przychodów, do 22,28 mln zł. O 36 proc. wzrosła również w porównaniu z wynikiem za rok 2004 liczba sprzedanych egzemplarzy przewodników turystycznych i albumów.
Poniedziałek, 27 marca 2006
Co dwa miesiące, począwszy od 28 marca, ukazywać się będą kolejne tomy z serii „Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II” wydawnictwa Biały Kruk przy współpracy z L’Osservator Romano. Łączny nakład publikacji ma wynieść 2,7 mln egz. (100 tys. egz. każdego tomu).
Poniedziałek, 27 marca 2006
„Gazeta Prawna” donosi, że sklepom internetowym przybywa klientów. Przybywa również samych sklepów – rocznie nawet kilkaset. Statystyki są dla ich właścicieli bardzo optymistyczne. Wynika z nich bowiem, że już prawie co drugi internauta dokonał zakupu w Sieci. To jednak nie koniec, przewidywany jest dalszy, kilkunastoprocentowy wzrost liczby klientów wirtualnych marketów. Dla sprzedawców handel on-line to idealny sposób poszerzenia zasięgu działania, nowy kanał dystrybucji, znacznie tańszy od tradycyjnych