BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 332
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 6 sierpnia 2012
środa, 25 lipca 2012
Konferencja Dyrektorów Międzynarodowych Targów Książki
W dniach 2-5 lipca odbyła się 10. Konferencja Dyrektorów Międzynarodowych Targów Książki (International Book Fair Directors Conference) w Tai Pei. Konferencje Dyrektorów odbywają się co dwa lata, w różnych częściach świata, w tym roku Warszawskie Targi Książki zostały zaproszone do tego elitarnego grona po raz pierwszy.
środa, 25 lipca 2012
Chomikuj.pl odpowiada i poucza wydawców
Podczas tej historycznej, bo pierwszej w dziejach serwisu konferencji prasowej, która 16 lipca odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przeważającą większość czasu Piotr Hałasiewicz, rzecznik Chomikuj.pl poświęcił konfliktowi serwisu z Polską Izbą Książki.
środa, 25 lipca 2012
Ważny punkt na audiobookowej mapie Polski
Studio nagraniowe Telewizji Polskiej w budynku przy ul. Malczewskiego w Warszawie. Za reżyserską konsoletą siedzi Błażej Kukla (na zdjęciu), czekamy na reżysera Janusza Kukułę, w tle fragmenty „Bożych bojowników” Andrzeja Sapkowskiego. Mamy jeszcze chwilę aby porozmawiać, kiedy zjawi się… będzie czas wyłącznie na pracę.
środa, 25 lipca 2012
Rozmowa z Andrzejem Głuchowskim – likwidatorem Wydawnictwa Ossolineum
O co chodzi z likwidacją Ossolineum? Może na wstępie wyjaśnię, ze względów formalnych, że likwidacja nie oznacza upadłości. W mediach ukazało się mnóstwo nieprawdziwych informacji o upadłości czy końcu Ossolineum. Nic podobnego! Upadłość oznacza, że przedsiębiorstwo nie ma pieniędzy na pokrycie zadłużenia i zwraca się do sądu o jej ogłoszenie zgodnie z kodeksem spółek handlowych, w wyniku której, ogólnie rzecz biorąc, niektóre długi zostają spłacone, inne częściowo, a część wcale. Natomiast decyzja o likwidacji jest …
środa, 25 lipca 2012
„Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z. o. o. z radością ogłasza, że jest polskim wydawcą ‘The Casual Vacancy’. Pierwsza powieść J.K. Rowling dla dorosłych ukaże się w Wielkiej Brytanii 27 […]
środa, 25 lipca 2012
środa, 25 lipca 2012
środa, 25 lipca 2012
środa, 25 lipca 2012