środa, 25 lipca 2012
Chomikuj.pl odpowiada i poucza wydawców
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru332
Podczas tej historycznej, bo pierwszej w dziejach serwisu konferencji prasowej, która 16 lipca odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przeważającą większość czasu Piotr Hałasiewicz, rzecznik Chomikuj.pl poświęcił konfliktowi serwisu z Polską Izbą Książki. Czego nowego dowiedzieliśmy się dzięki temu wydarzeniu? Po pierwsze tego, że właściciel serwisu pozwał do sądu PIK za określanie go mianem „serwisu pirackiego”. Po drugie, że przedstawiciele serwisu są zniesmaczeni i zmęczeni ciągłym, jak podkreślał to kilkakrotnie podczas swojego wystąpienia Piotr Hałasiewicz, „grożeniem im procesem”. Dlatego ostatnie medialne wystąpienia przedstawicieli PIK, zwłaszcza prezesa Włodzimierza Albina, stały się – zdaniem Chomikuj.pl – przyczyną podjęcia medialnej ofensywy przez serwis. Dobrej prasy po tej konferencji Chomikuj. pl sobie nie zyskało, tylko czy na tym komukolwiek w kręgach kierowniczych serwisu zależało? Raczej nie. Konferencja była natomiast doskonałą okazją do tego, aby zaprezentować model biznesowy realizowany przez serwis i… co w jej trakcie było bardzo odczuwalne… pouczyć wydawców. Ale wracając do sprawy sądowej jaką zainicjował „Chomik”, jego rzecznik stwierdził: – Złożyliśmy pozew, bo nie boimy się tego tematu i chcemy żeby niezawisły sąd orzekł, czy jesteśmy serwisem legalnym czy nie. Mamy osobiste przekonanie, że Chomikuj.pl to legalnie działający, rzetelny i pożyteczny serwis internetowy. Zapowiedział również, że pierwsza rozprawa została wyznaczona na 6 sierpnia. Dla składu sędziowskiego nie będzie to łatwa decyzja. Chomikuj. pl wielokrotnie dowodził, że działa zgodnie z prawem unijnym i krajowym. Wszystko dzięki „sprytnej” koncepcji biznesowej, która pozwala wykorzystać luki w prawie i administrować platformą wymiany nielegalnych, czy jak woli Chomikuj.pl „nieautoryzowanych” treści. Zresztą serwis oficjalnie deklaruje swój sprzeciw przeciwko takim praktykom. „Nieautoryzowana dystrybucja treści w internecie jest zła i należy z nią walczyć” – czytamy w materiałach prasowych serwisu, przygotowanych na potrzeby …
Wyświetlono 25% materiału - 274 słów. Całość materiału zawiera 1098 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki