BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 348
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 19 lutego 2013
Powszechne badanie rynku książki
Polska Izba Książki, Targi Książki w Krakowie, Warszawskie Targi Książki oraz Biblioteka Analiz zainicjowały wspólny projekt badań polskiego rynku książki. Głównym patronem projektu jest Instytut Książki.
Wtorek, 19 lutego 2013
Odpowiedź na potrzeby wydawców
Na przełomie stycznia i lutego platforma dystrybucyjna Virtualo udostępniła swoim dostawcom – poprzez specjalną ankietę zatytułowaną „Porozmawiajmy o jakości” – możliwość wypowiedzi i oceny wzajemnej współpracy.
Wtorek, 19 lutego 2013
Udane wyprzedaże Weltbildu
Uff… wydaje się, że rynek może odetchnąć z ulgą, bo raczej nie sprawdzą się grudniowe obawy Łukasza Gołębiewskeigo wyrażone tuż po ogłoszeniu decyzji koncernu Weltbild o zakończeniu działalności operacyjnej na polskim rynku. „Jeśli to trafi do kilku firm handlujących tanią książką, to ja sobie i państwu bardzo współczuję, czeka nas okres niesłychanie nieprzyjemny” – pisał wówczas Gołębiewski. Twierdził również, że dla rynku najlepsza byłaby sytuacja, w której ktoś by odkupił cały majątek przedsiębiorstwa. Wtedy księgarń …
Wtorek, 19 lutego 2013
Audioteka w Polsce i na świecie
Przychody na poziomie 5,34 mln zł wobec 3,27 mln zł rok wcześniej – to jeden z bardziej wymiernych rezultatów firmy Audioteka S.A. w 2012 roku. – W ciągu bieżących 12 miesięcy chcemy podwoić ubiegłoroczny rezultat. A może uda nam się sprawić nawet jakąś specjalną niespodziankę – mówił Łukasz Kosman, szef polskiej Audioteki, podczas prezentacji wyników i planów na przyszłość czołowego sprzedawcy książek audio on-line. A przymiotnik polska nie pojawia się tu bez powodu, ponieważ dziś …
Wtorek, 19 lutego 2013
Rozmowa z Barbarą Jóźwiak, prezes i Andrzejem Nowakowskim, dyrektorem generalnym Stowarzyszenia Wydawców i Autorów Polska Książka
Polska Książka ma coraz więcej pieniędzy, jest coraz lepiej znana w środowisku, można powiedzieć, że ma sukcesy, a tymczasem z początkiem roku zmienia się prezes… Barbara Jóźwiak: Zmiana wcale nie musi oznaczać, że dzieje się coś złego. W przypadku Polskiej Książki jest to związane z rozwojem, ze wzrostem liczby zadań. Uznaliśmy, że nadszedł czas, kiedy trzeba rozdzielić stanowiska prezesa i dyrektora generalnego. Po to by działać efektywniej i jeszcze poszerzyć zakres działań, np. o bazy danych, bazy …
Wtorek, 19 lutego 2013
6 marca Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E Smołki w Opolu zaprasza na konferencję „Nowe technologie w bibliotekach. E-booki na e-regałach”. Jednym z tematów jest „Rynek e-książki w Polsce” – wykład poprowadzi Łukasz Gołębiewski. WBP w Opolu – Czytelnia, ul. Piastowska 18.
Wtorek, 19 lutego 2013
Wtorek, 19 lutego 2013
Wtorek, 19 lutego 2013
Wtorek, 19 lutego 2013