BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 289
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 24 stycznia 2011
Hurtownia książek Sezam Wiedzy to działalność gospodarcza Beaty Białas. Firma działa od 1999 roku. Działalność rozpoczynała od sprzedaży trzech tytułów, obecnie w jej ofercie dostępnych jest około 150 pozycji, przede wszystkim bajki, elementarze, także podręczniki.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Rynkowe podsumowanie 2010 roku
„Po jednorazowym spadku przychodów ze sprzedaży książek, 2010 rok przyniósł nieznaczny wzrost – o 2,8 proc. – co jednak wystarczyło by osiągnąć rekordowy w dziejach branży poziom 2,94 mld zł (wcześniejsza rekordowa sprzedaż z 2008 roku zamknęła się wartością 2,91 mld zł)” – pisze Łukasz Gołębiewski w tradycyjnym podsumowaniu roku, zamieszczonym w grudniowym numerze „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Republika Książki czy państwo podziemne
Zacznijmy w tonie nieco publicystycznym. Minister Jacek Rostowski zajął drugie miejsce w corocznym rankingu europejskich ministrów finansów brytyjskiego dziennika „Financial Times” – czytamy na internetowej stronie resortu finansów. Ministra doceniono przede wszystkim za politykę, która pozwoliła uniknąć Polsce, jako jedynemu z krajów członkowskich Unii Europejskiej, recesji w 2009 roku.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Rozmowa z Markiem Minkiewiczem – prezesem Empiku
W firmie jest pan obecny od maja, od lipca na stanowisku prezesa zarządu. W jakim stopniu zdążył już pan poznać Empik, zakres działania firmy i poszczególne branże? Rzeczywiście w maju i czerwcu wdrażałem się w niuanse codziennej operacyjnej działalności Empiku. Cała moja dotychczasowa kariera zawodowa była związana z zarządzaniem sieciami detalicznymi, więc wiele z funkcjonujących w niej procedur nie stanowiło dla mnie nowości. I co pan myśli o polskim rynku książki, o jego charakterystycznych cechach …
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Do sieci dystrybucji Virtualo dołączyła eksięgarnia Gandalf.com.pl. Oznacza to, że spółka zależna Empik Sp. z o. o. będzie dostawcą e-kontentu do sklepu Empik.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Węgierski pisarz został laureatem tegorocznej edycji  Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus dla najlepszej książki prozatorskiej.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
 „Na początku grudnia oferta sklepu internetowego www.nexto.pl została wzbogacona o ponad 3000 e-booków zawierających dzieła z polskiej i światowej klasyki literatury. Wszystkie publikacje dostępne są do pobrania za darmo w formacie ePub przystosowanym do wykorzystania w urządzeniach mobilnych oraz czytnikach książek elektronicznych. Książki są dostępne bez zabezpieczeń.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Publikujemy list, jaki 8 grudnia Biuro Polskiej Izby Książki wystosowało do prezesa Empiku Marka Minkiewicza. „Do PIK dotarły informacje od wielu wydawców o zaprzestaniu regulowania wymagalnych zobowiązań przez sieć Empik.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
 Zespół redakcyjny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na uroczyste wręczenie nagród za Książki Miesiąca i Książki Roku 2010 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.
Poniedziałek, 13 grudnia 2010
W poniedziałek 6 grudnia prof. Zbigniew Marciniak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, spotkał się z przedstawicielami wydawców akademickich. Minister Marciniak poinformował wydawców, że podpisał już wszystkie wnioski o dotacje dla podręczników akademickich za 2010 rok.