BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 404
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 30 marca 2015
Państwa członkowskie piszą do KE
20 marca Francja, Niemcy, Polska i Włochy zwróciły się ze wspólnym apelem do Komisji Europejskiej o bezzwłoczne działania w celu przyjęcia obniżonych stawek VAT na książki, w tym na e-booki. 
Poniedziałek, 30 marca 2015
Wyniki badania IAB Polska
Według wyników badania IAB Polska przeprowadzonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji oraz Interaktywny Instytut Badań Rynku, w 2014 roku 59 proc. Polaków czytających książki dokonało ich zakupu na podstawie informacji uzyskanych w internecie. To wynik o 23 proc. wyższy niż w 2013 roku. 
Poniedziałek, 30 marca 2015
Rozmowa ze Stanisławem Pieczarą – dyrektorem sprzedaży i marketingu sektora graficznego w firmie Xerox Polska
Przed wielu laty na Targach Książki w Krakowie wystąpiłeś ze zwariowaną, jak wiele osób wówczas uważało, tezą, że druk cyfrowy jest tańszy od druku offsetowego… Taka jest prawda! Rzeczywiście wtedy była to zwariowana idea, miała wielu przeciwników i niewielu zwolenników. Koncepcja spotykała się z różnym przyjęciem, natomiast czas pokazał, że sporo z tych tez, które legły u podstaw finalnego twierdzenia, że systemy cyfrowe, a w zasadzie druk niskonakładowy, jest tym kierunkiem, w który zmierzał będzie rynek, …
Poniedziałek, 30 marca 2015
27 marca Sąd Rejonowy Lublin-Zachód wydał wyrok w sprawie śmierci Janusza Korczaka. Sprawa toczyła się od maja 2012 roku na wniosek Fundacji Nowoczesna Polska.
Poniedziałek, 30 marca 2015
Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus, ogłosiło listę książek zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 17 października w Teatrze Muzycznym Capitol.
Poniedziałek, 30 marca 2015
Poznaliśmy już 10 książek nominowanych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka 2014”. Empik zaprasza czytelników do internetowego głosowania za pośrednictwem strony www.Przecinekikropka.pl.
Poniedziałek, 30 marca 2015
Po niespełna trzech tygodniach od ogłoszenia konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” do organizatora dotarło aż 250 zgłoszeń.
Poniedziałek, 30 marca 2015
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, magazyn Merlin.pl zmieni niebawem swoją siedzibę.
Poniedziałek, 30 marca 2015
Firma Platon została laureatem Diamentu Forbesa 2015. Wywiadownia Bisnode Polska, w porozumieniu z redakcją „Forbesa”, zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2014 roku.
Poniedziałek, 30 marca 2015
Rozstrzygnięto II edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Komiks dla Dzieci im. Janusza Christy.