BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 397
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Czy wydawcy edukacyjni przetrwają kryzys?
W piątek 17 grudnia odbyło się posiedzenie Rady Programowej Targów Edukacyjnych „Edukacja”, które odbędą się 11 i 12 lutego przyszłego roku w Kielcach. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji samorządowych z Kielc i województwa świętokrzyskiego z zastępcą prezydenta miasta Andrzejem Sygutem na czele. Uczestniczyli przedstawiciele Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Starostwa Powiatowego, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Pedagogicznej Biblioteki …
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Odwołano zespół e-podręcznika
„Klęska e-podręcznika” to tytuł artykułu Artura Grabka, jaki ukazał się 11 grudnia w „Rzeczpospolitej”. Czytamy tam, że 8 grudnia Ośrodek Rozwoju Edukacji unieważnił przetarg na przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli z zakresu wykorzystania przygotowywanych szkolnych publikacji cyfrowych. Ośrodek poinformował, że był do tego zmuszony, bo „nie dysponuje ostateczną wersją materiałów merytorycznych ani w pełni funkcjonalną platformą technologiczną e-podręcznika, czyli elementami niezbędnymi do przeprowadzenia szkoleń”.
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Wyniki belgijskich badań
Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym artykułem tygodnia ze strony TISP. Opisuje on wyniku przeprowadzonego w Belgii badania ankietowego dotyczącego m.in. nawyków czytelniczych, w tym skłonności do płacenia za książki elektroniczne oraz ocenie, które z wykorzystywanych modeli biznesowych są najbliższe czytelnikom. Badanie ankietowe było częścią czteroletniego projektu „Publishers of the Future”, którego celem jest wspieranie innowacji we flamandzkim sektorze wydawniczym. Ankieta badawcza została skierowana do 5000 respondentów, odpowiedziały na nią 1094 osoby. W grupie tej …
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Rozmowa z Basią Basiewicz-Borowską oraz Martą Szelichowską – współwłaścicielkami wydawnictwa Axis Mundi
Skąd się wzięła nazwa Axis Mundi? Axis Mundi oznacza „drzewo życia” czyli bardzo szumnie rozumiejąc – środek wszechświata i łącznik świata materialnego z niematerialnym, jakbyśmy chciały dopisać do tego filozofię, ale tak naprawdę decydujące było dobre brzmienie. A drzewo, jego symbol, bardzo nam się podobało! Jest jeszcze jeden prosty atut, że nazwa zaczyna się na A, czyli na pierwszą literę alfabetu! A axis to jest drzewo? Tak, drzewo życia. A nie oś? Oś świata też, ale tę oś świata stanowiło …
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Poniedziałek, 29 grudnia 2014