BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 215
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 29 lutego 2008
„Grupa PPWK zwiększyła zysk netto do 7,4 mln zł na koniec ubiegłego roku wobec 3,3 mln zł rok wcześniej i trzykrotnie zwiększyła przychody do 38,4 mln zł dzięki zrealizowanym akwizycjom i wzrostowi wyniku na działalności finansowej w 2007 roku” – poinformowano w komunikacie.
Piątek, 29 lutego 2008
W ciągu trzech najbliższych lat Agora chce tak zmienić strukturę swoich przychodów, by większość stanowiły wpływy z innej działalności niż prasowa.
Piątek, 29 lutego 2008
Posiedzenie Rady PIK, które odbyło się 20 lutego, poświęcone było przede wszystkim przygotowaniom do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Książki, których początek przypada na 19 kwietnia.
Piątek, 29 lutego 2008
To już trzecia publikacja przygotowana przez wydawnictwo dla polskiego oddziału niemieckiego banku Raiffeisen.
Piątek, 29 lutego 2008
Ruszył konkurs na Dziecięcy Bestseller Roku 2007, w którym nagrody przyznają dwa niezależne zespoły: jury profesjonalne i dziecięce.
Piątek, 29 lutego 2008
Tegoroczna edycja Targów Książki w Lipsku odbędzie się w dniach 13-16 marca. Poprzednia przyciągnęła 127 tys. osób, które na powierzchni 63 tys. mkw. mogły podziwiać nowości książkowe 2348 oficyn z 38 krajów.
Piątek, 29 lutego 2008
Już za dwa tygodnie rozpoczną się 23. Targi Książki Edukacyjnej Edukacja XXI. – Zgłosiło się ponad 70 wystawców, a lista uczestników jeszcze nie jest zamknięta – poinformowała Bibliotekę Analiz Ars Polona, organizator imprezy, która odbędzie się w dniach 13-16 marca (jak zwykle w PKiN).
Piątek, 29 lutego 2008
Podczas tegorocznych Targów Książki Edukacyjnej Edukacja XXI odbędzie się konferencja poświęcona praktycznym zagadnieniom prawa autorskiego. Przygotowana przez Kancelarię Prawniczą Patrimonium we współpracy z Biblioteką Analiz nosi tytuł „Wykorzystanie materiałów ilustracyjnych i cytatów oraz prawo przedruku w podręcznikach, wypisach i antologiach – zagadnienia praktyczne w działalności wydawniczej”.
Piątek, 29 lutego 2008
Trzy firmy z branży wydawniczej: Arkady, WSiP i FK Jacek Olesiejuk otrzymały certyfikaty Solidna Firma 2007 przyznawane w ramach Programu Gospodarczo-Konsumenckiego pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.
Piątek, 29 lutego 2008
20 lutego odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej wydawnictwa Book House, którego 80-proc. udziałowcem od grudnia są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.