BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 326
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 27 kwietnia 2012
Konkurs na partnerów merytorycznych
Wielkie emocje budzą ogłoszone przez ministerstwa: edukacji oraz administracji i cyfryzacji założenia programu "Cyfrowa szkoła", którego jednym z elementów ma być przygotowanie i udostępnienie do 2105 roku 18 podręczników elektronicznych do 14 przedmiotów.
Piątek, 27 kwietnia 2012
Kim jest odbiorca? - dokończenie
Entuzjaści Sieci zwracają uwagę na to, że kultura internetu jest "wspólnym dobrem", każdy może wnieść coś własnego, i każdy może coś wziąć. Cena zero w takim ujęciu nie budzi sprzeciwów, choć tak naprawdę bilans nie koniecznie musi być zerowy, a ryzyko ponosi nie pani Kociubińska, która wnosi trochę wolnego czasu, lecz ci, którzy dotąd utrzymywali się z dostarczania treści - począwszy od naukowców, pisarzy, muzyków, filmowców itd., po wydawców książek, gazet, producentów płyt, filmów itd. …
Piątek, 27 kwietnia 2012
XVIII Targi Wydawców Katolickich
Niemal trzydziestogodzinny program, ok. 140 oficyn wydawniczych, 50 autorów, 18 tys. odwiedzających, 700 mkw. powierzchni na Zamku Królewskim plus dwa namioty przed Arkadami Kubickiego (łącznie 1000 mkw.): to wstępny bilans XVIII Targów Wydawców Katolickich, które odbyły się w dniach 20- 22 kwietnia w Warszawie. Już teraz rozbrzmiewają pozytywne oceny zarówno ze strony wystawców, jak i czytelników. A to za sprawą bogatej oferty oraz dużej liczby imprez towarzyszących, które, jak twierdzi ks. Roman Szpakowski SDB, prezes …
Piątek, 27 kwietnia 2012
SAiW "Polska Książka" rozliczyło 2010 rok
2 kwietnia 2012 roku Zarząd Stowarzyszenia Autorów i Wydawców "Polska Książka" przyjął uchwały dotyczące podziału środków zainkasowanych w 2010 roku oraz przyjęcia zasad repartycji środków z tego okresu należnych wydawcom książek. Na podstawie tych aktów rozpoczęło się w kolejnych tygodniach wypłacanie środków z repartycji.
Piątek, 27 kwietnia 2012
3. Warszawskie Targi Książki
Poniżej prezentujemy subiektywny wybór najciekawszych punktów programu tegorocznych Warszawskich Targów Książki skierowanego do profesjonalistów: wydawców, hurtowników, przedstawicieli firm księgarskich i bibliotekarzy.
Piątek, 27 kwietnia 2012
Nowa oferta OSDW Azymut
OSDW Azymut - firma prowadząca sprzedaż hurtową książek oraz świadcząca usługi dystrybucyjno-logistyczne - w ostatnich latach pokazała, iż bazując na wieloletnich doświadczeniach z działalności na polskim rynku wydawniczo- księgarskim, ulepsza jakość i poszerza zakres oferowanych usług umiejętnie wykorzystując nowoczesne technologie.
Piątek, 27 kwietnia 2012
Piątek, 27 kwietnia 2012
Piątek, 27 kwietnia 2012
Piątek, 27 kwietnia 2012