BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 175
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Szkolne PWN kupiło ofertę edukacyjną Demartu
3 sierpnia Wydawnictwo Szkolne PWN podpisało umowę zakupu oferty edukacyjnej Demartu. Transakcja dotyczy zbycia linii podręczników do historii dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz atlasów szkolnych i materiałów pomocniczych do geografii, historii i przyrody na trzech poziomach kształcenia szkolnego. Ogółem ok. 140 tytułów. W myśl uzgodnień, kwota transakcji nie została podana do wiadomości publicznej. Witold Szczęsny, prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN: – Transakcja obejmowała całość oferty edukacyjnej. Do tej pory wydawaliśmy tylko serię podręczników i ćwiczeń …
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Muza przejmuje Wilgę
Integracja już teraz Oczywiście, docelowo firmy mają być połączone. Pierwszym elementem będzie jednak konsolidacja sprzedaży. Równocześnie stworzone zostanie wspólne biuro – dokąd się przeniosą, jeszcze nie wiedzą. W konsekwencji konsolidacji nastąpi przeniesienie majątku Wilgi do Muzy. – To jest proces rozciągnięty w czasie, który mamy zamiar sfinalizować do końca roku 2007. W tym czasie dokonana zostanie wycena obu spółek i porozumienie się akcjonariuszy co do ostatecznej wielkości tej wyceny. Trzy parametry wyceny, jakie podała w …
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Rozmowa z Grzegorzem Pławskim, prezesem i współwłaścicielem firmy dystrybucyjnej Dictum
Z jakim kapitałem zaczynałeś? Z minimalnym, jaki był niezbędny do utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Chociaż też nie do końca. Wtedy, czyli pod koniec 2003 roku, była to kwota bodaj na poziomie 4000 zł, a my od razu zdobyliśmy kapitał 50 tys. zł, później wymagany. Powiedziałeś „my”? Tak, bo Dictum miało początkowo – oprócz mnie – trzech udziałowców. Udziały dwóch z nich później wykupiłem, tak że teraz do mnie należy 70 proc., a do mojego …
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Już tylko niespełna miesiąc dzieli nas od 21. edycji Targów Książki Edukacyjnej Edukacja XXI. Jak zdradził nam dyrektor targów, Andrzej Pieniak, tym razem nie zabraknie podręcznikowego lidera – Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Jak poinformował „Puls Biznesu”, rząd chce od 1 stycznia 2007 roku obciążyć VATem artystów, naukowców, oraz pracujących na umowy-zlecenia i o dzieło.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
W listopadzie na giełdzie zostanie sprzedanych około 30 proc. akcji Ruchu. Będzie to pierwszy etap prywatyzacji, która ma potrwać dwa lata.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Dziennik” napisał o rządowym projekcie zrewolucjonizowania edukacji na wsi. Wyrównaniu szans edukacyjnych między miastem a wsią ma pomóc m.in. doskonałe wyposażenie szkół, darmowe internaty w miastach dla dzieci z prowincji czy dostęp do Internetu w każdym domu.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza” w Kielcach, prawie 1 mln zł dostaną świętokrzyskie biblioteki z ministerialnego programu wspierania czytelnictwa na zakup nowości. Na biblioteczne zakupy resort przeznaczył w tym roku aż 27 mln zł.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Studio Warner Bros ogłosiło, że ekranizacja tomu „Harry Potter i Książę Półkrwi” trafi do kin 21 listopada 2008 roku – w czasie, gdy Amerykanie obchodzić będą Święto Dziękczynienia.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Mimo połowy sezonu urlopowego blisko 30 osób uczestniczyło 2 sierpnia w organizowanym przez Bibliotekę Analiz szkoleniu „Jak wydać i skutecznie wypromować książkę – marketing na rynku wydawniczym”. Szkolenie poprowadził dr hab. Grzegorz Karasiewicz – kierownik Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania UW. Uczestnicy zastanawiali się przede wszystkim, jakie należy podjąć kroki, by decyzja o wydaniu książki była racjonalna, jakimi badaniami i analizami marketingowymi należy poprzedzić decyzję o jej druku oraz na podstawie jakich przesłanek oszacować optymalny nakład. …