BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 367
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 14 listopada 2013
Przed nami branżowy jubileusz
W 2014 roku mija 650 lat od wydania przez króla Kazimierza III Wielkiego aktu fundacyjnego Studium Generale (późniejszy Uniwersytet Jagelloński), gdzie wśród pracowników powoływanej uczelni znalazł się stacjonariusz – osoba, która pod nadzorem uczelni organizować miała wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie ksiąg, a zatem jednocześnie spełniać funkcje wydawcy, księgarza i bibliotekarza. Tę datę współczesne środowisko ludzi książki uznaje za początek swoich dziesiejszych zawodów. 
Niedziela, 3 listopada 2013
PIK-owe Laury rozdane
W piątek 25 października odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród PIK-owego Lauru 2013, pryzynawanego osobom i instytucjom, które w najciekawszy sposób prezentują książkę w mediach. 
Niedziela, 3 listopada 2013
Założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Drugiego dnia 17. Targów Książki w Krakowie, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski zaprezentował założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020.
Niedziela, 3 listopada 2013
Legimi rozwija sprzedaż abonamentową
Blisko sześćdziesiąt slajdów liczyła prezentacja, jaką przygotowało dla wydawców kierownictwo firmy Legimi, jednego z liderów w oferowaniu literatury w formie cyfrowej.
Niedziela, 3 listopada 2013
Potargowe refleksje
Targi Książki w Krakowie tradycyjnie przyciągają kilkadziesiąt tysięcy czytelników. To była już siedemnasta edycja imprezy, przez tych siedemnaście lat odeszli najwybitniejsi pisarze mieszkający w Krakowie i zwykle obecni na targach lub na imprezach czytelniczych organizowanych w ich trakcie: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Stanisław Lem, Sławomir Mrożek.
Niedziela, 3 listopada 2013
Rozmowa z Tomaszem Kołodziejczakiem dyrektorem wydawniczym w Egmont Polska
Pańscy koledzy po fachu narzekają, że komiks nadal jest w Polsce postrzegany jako rozrywka dla niedorosłych albo przynajmniej dla facetów przeżywających kryzys wieku średniego. Czy udało się panu w Egmoncie zmienić ten wizerunek? Mam wrażenie, że faceci z kryzysem wieku średniego biegają dziś maratony, bo w ciężkich czasach trudniej kupić sobie ferrari. A tak na serio, nie sądzę, by zmiana, o którą pan pyta, mogła się dokonać dzięki jednej osobie lub nawet wydawnictwu. Oczywiście, mam przekonanie, …
Niedziela, 3 listopada 2013
Niedziela, 3 listopada 2013
Niedziela, 3 listopada 2013
Niedziela, 3 listopada 2013