BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 415
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 11 grudnia 2015
Raz na kilka lat przez polski rynek książki niczym huragan przetacza się zawierucha, która na jego nudnej, monotonnej powłoce rzeźbi istny Rów Mariański. Jako że powodów do wielkich ekscytacji, uniesień i westchnień na co dzień mamy jak na lekarstwo, zdarzenia takie w annałach przemysłu wydawniczego zapisują się trwale i obrastają wieloma legendami. A to bestsellerowa saga o średnio interesującym nieletnim czarodzieju, a to byle jakie romansidło z ekscesami seksualnymi równie podniecającymi co sztuczna inseminacja wiekowej …
Piątek, 11 grudnia 2015
Potrzeby e-commerce
"Polski e-przedsiębiorca chce poznać i zrozumieć użytkownika swojego sklepu. Korzysta w tym celu z Google Analytics i innych darmowych narzędzi. Zmiany layoutu dokonuje rzadko, ale kiedy już się na to decyduje, może na tym tylko zyskać. Nie jest jednak do końca przekonany, czy jego strona jest intuicyjna" - m.in. takie wnioski płyną z raportu poświęconego tematyce analityki internetowej, opracowanego przez firmę Analyzeo.
Piątek, 11 grudnia 2015
Literacki Sopot po czesku
Wśród coraz większej liczby mniej lub bardziej udanych imprez kulturalnych, jakie organizowane są w kraju, coraz ciekawsze stają się kiermasze książkowe, zwłaszcza w trakcie sezonu wakacyjnego, ale nie tylko. Wielka w tym zasługa niektórych władz samorządowych i ich ambicji kulturalnych, jak i też dobrze pojętego snobizmu i mody - w tym przypadku na szczęście na czytanie. Na tą listę dobrze wpisują się już trzy imprezy organizowane przez warszawską spółkę Targi Książki, a których wykonawcą jest …
Piątek, 11 grudnia 2015
24 sierpnia we wszystkich sklepach Lidl pojawiły się książeczki dla dzieci, a wśród nich m.in. "Piaskowy Wilk" (34,99 zł/szt.) w wydaniu prezentowym, 11 książek z serii "Tajemnica" (15,99 zł/szt.), 5 tomów z przygodami Minionków, a także książkę z serii "Poczytaj mi mamo. Księga pierwsza" (34,99 zł/szt.).
Piątek, 11 grudnia 2015
Największe polskie wydawnictwa, ponad pół tysiąca autorów, generujących gigantyczne kolejki fanów, międzynarodowi goście z Anglii, Czech, Niemiec, Francji, Rumunii, Skandynawii, Słowacji, USA, kilka salonów tematycznych na czele z nowością w postaci Salonu Komiksów. Do tego Gość Honorowy - Litwa wraz ze swoimi wydawcami, pisarzami, poetami i ilustratorami. Imponująco prezentuje się program jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, czyli Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Odbędą się one już po raz 19. na terenie Międzynarodowego Centrum …
Piątek, 11 grudnia 2015
W dniach 25-27 września w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy" w ramach projektu Bibliomania. Festiwal ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.
Piątek, 11 grudnia 2015
Ireneusz Gradkowski objął nowo utworzone stanowisko dyrektora handlu i marketingu w firmie Troy-Dystrybucja sp. z o.o. Do jego zadań będzie należało przede wszystkim koordynowanie działań handlowych w różnych kanałach dystrybucyjnych, współpraca z kluczowymi partnerami handlowymi oraz intensyfikacja działań promocyjnych.
Piątek, 11 grudnia 2015
4,21 zł - to koszt każdej z dziewięciu części podręcznika "Nasza szkoła" do klasy drugiej szkoły podstawowej - poinformowało ministerstwo edukacji. "I takiej kwoty zażądać może szkoła od rodziców ucznia w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika. Szkoła nie może żądać wyższej kwoty" - czytamy w komunikacie MEN. Art. 22ak ust. 3 pkt. 2 ustawy o systemie oświaty, w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty i …
Piątek, 11 grudnia 2015
Trwa konkurs Instytutu Książki pod hasłem TRZY/MAM/KSIĄŻKI. Jego celem jest wyłonienie czytelniczego trójpaku - zestawu trzech książeczek, które rosnąć będą wraz z dzieckiem, od noworodka po przedszkolaka.
Piątek, 11 grudnia 2015
Drukarnia Skleniarz w Krakowie wygrała przetarg na druk nowej edycji pierwszego tomu przygód Harry'ego Pottera. Wydawnictwo Media Rodzina z Poznania, które jest wydawcą słynnego cyklu powieści autorstwa Joanne K. Rowling, wybrało krakowską firmę poligraficzną spośród kilku innych drukarni, do których zwróciło się o oferty na druk tej szczególnej pozycji. - Po piętnastu latach od polskiej premiery "Harry'ego Pottera" Pottermaniacy przygotowują się do wielkiego święta!