BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 213
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 30 stycznia 2008
W planach Ministerstw Edukacji Narodowej znalazł się projekt, który zakłada, że od września 2009 roku do pierwszej klasy pójdą wszystkie dzieci siedmioletnie (z rocznika 2002) i połowa dzieci sześcioletnich (z rocznika 2001). W następnym roku odwrotnie, do pierwszej klasy poszłaby pozostała połowa rocznika 2001, czyli już siedmiolatków, i cały następny rocznik – sześciolatków (2000). We wrześniu 2011 roku już tylko dzieci sześcioletnie poszłyby do szkoły – w ten sposób w pierwszych klasach znowu byłby jeden …
środa, 30 stycznia 2008
16 stycznia w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej odbyła się impreza pod hasłem Dzień Radości Wolnych Lektur, której organizatorem była Fundacja Nowoczesna Polska, twórca biblioteki internetowej Wolnelektury.pl.
środa, 30 stycznia 2008
Ministerstwo Skarbu Państwa chce się wycofać z Ruchu, czeka jednak na wezwanie na akcje spółki – dopiero wtedy rozpocznie rozmowy z podmiotami, które zgłosiły zainteresowanie przejęciem prasowego dystrybutora.
środa, 30 stycznia 2008
Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej nie udało się podjąć decyzji o zmianach w zarządzie spółki. Pod głosowanie nie trafił nawet wniosek o odwołanie prezesa Piotra Skwiecińskiego, który złożył przewodniczący rady Jerzy Domański.
środa, 30 stycznia 2008
21 stycznia w sali konferencyjnej Instytutu Książki odbyło się spotkanie Rady Programowej „Wiadomości Księgarskich” z przedstawicielami redakcji i wydawcy.
środa, 30 stycznia 2008
Być może już w najbliższym roku szkolnym uczniowie gimnazjów będą mogli korzystać z pierwszego „wolnego”, czyli bezpłatnego, podręcznika do matematyki. Jego przygotowaniem w ramach projektu Wolnepodręczniki.pl zajmuje się Fundacja Nowoczesna Polska.
środa, 30 stycznia 2008
Specjalizująca się w przygotowywaniu programów multimedialnych i audiobooków do nauki języków obcych oficyna Edgard postanowiła oddać się pod osąd klientów.
środa, 30 stycznia 2008
Jak poinformowała Polska Izba Książki, grant pokrywa wyłącznie koszty tłumaczenia do dziesięciu pozycji z gatunku literatury pięknej, również książek dla dzieci.
środa, 30 stycznia 2008
Przeszło 84 proc. Internautów czyta opinie innych użytkowników na temat danego produktu, sklepu lub marki jeszcze zanim zdecyduje się na zakup...
środa, 30 stycznia 2008
14. edycja Targów Wydawców Katolickich odbędzie się w dniach 28-30 marca. I niewykluczone, że… w starym miejscu, czyli w sali sportowej szkoły podstawowej przy ul. Św. Bonifacego na warszawskich Stegnach.