środa, 30 stycznia 2008
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru213
W planach Ministerstw Edukacji Narodowej znalazł się projekt, który zakłada, że od września 2009 roku do pierwszej klasy pójdą wszystkie dzieci siedmioletnie (z rocznika 2002) i połowa dzieci sześcioletnich (z rocznika 2001). W następnym roku odwrotnie, do pierwszej klasy poszłaby pozostała połowa rocznika 2001, czyli już siedmiolatków, i cały następny rocznik – sześciolatków (2000). We wrześniu 2011 roku już tylko dzieci sześcioletnie poszłyby do szkoły – w ten sposób w pierwszych klasach znowu byłby jeden rocznik. Taka polityka edukacyjna oznaczałaby zwiększenie wpływów finansowych wydawców edukacyjnych ze sprzedaży podręczników. „W segmencie nauczania początkowego mamy bardzo silną pozycję, gdyż co drugie dziecko korzysta z naszych podręczników. Po obniżeniu obowiązku szkolnego liczebność jednego rocznika może zwiększyć się o nawet o 350 tys. dzieci, jeśli większość rodziców zdecyduje …
Wyświetlono 25% materiału - 124 słów. Całość materiału zawiera 497 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się