BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 224
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 2 lipca 2008
WSiP przeznaczą na dywidendę 22,78 mln zł z 38,18 mln zł zysku za 2007 roku co oznacza wypłatę w wysokości 0,92 zł na akcję – zdecydowano podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki
środa, 2 lipca 2008
Podczas posiedzenia Rady PIK 18 czerwca, któremu przewodniczył Piotr Marciszuk, podsumowano obrady Walnego Zgromadzenia, jakie odbyło się 28 maja w Warszawie. W związku z podjętymi wówczas ustaleniami Rada PIK przyjęła uchwalę o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków PIK 23 października w Krakowie, podczas targów książki. Głównym punktem obrad będzie zmiana zasad ustalania składek członkowskich.
środa, 2 lipca 2008
PPWK miało po audycie 5,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2007 roku wobec 3,34 mln zł zysku rok wcześniej. We wcześniejszym raporcie kwartalnym podano, że wynik netto za cały rok wyniósł 6,74 mln zł.
środa, 2 lipca 2008
Gdański Sąd Rejonowy nie zgodził się, by Tomasz W. i ks. Zbigniew B. – główni oskarżeni w aferze finansowej w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris – dobrowolnie poddali się karze.
środa, 2 lipca 2008
Nakładem wydawnictwa Einaudi z Turynu ukazało się właśnie włoskie wydanie książki „Koniec świata w Breslau” (La fine del mondo a Breslavia) Marka Krajewskiego w tłumaczeniu Valentiny Parisi.
środa, 2 lipca 2008
27 czerwca została otwarta kluboksięgarnia „Uzdrowisko”, która mieści się w Sopocie w siedzibie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego przy ul. Bema 4/1a (wejście od podwórza).
środa, 2 lipca 2008
W sprzedaży pojawił się drugi numer nowych „Wiadomości Księgarskich”. W głównej mierze poświęcony jest przyszłości książki i księgarstwa oraz tradycjom polskich organizacji księgarskich. Temat numeru z jednej strony sprowokowany został ukazaniem się na rynku eseju Łukasza Gołębiewskiego „Śmierć książki. No Future Book” i dyskusją w naszym środowisku, jaka tej publikacji towarzyszy, z drugiej jubileuszem 100-lecia Związku Księgarzy Polskich, prężnej i znaczącej także na arenie międzynarodowej organizacji księgarskiej działającej do października 1950 roku.
środa, 2 lipca 2008
Ministerstwo Skarbu Państwa zarzuca Polskiej Agencji Prasowej, że nie podjęła planowanych działań dotyczących prywatyzacji należącej do niej Drukarni Naukowo- Technicznej.
środa, 2 lipca 2008
Wydawnictwo Sonia Draga po ponad czterech latach współpracy na zasadzie wyłączności z Firmą Księgarską Jacek Olesiejuk postanowiła zmienić swój system dystrybucji.
środa, 2 lipca 2008
Roman Polański jest zainteresowany nakręceniem filmu o wrocławskim procesie sądowym Krystiana B., autora książki „Amok”, oskarżonego o zamordowanie domniemanego kochanka swojej byłej żony.