BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 302
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 17 października 2011
15. Targi Książki w Krakowie
Prezentujemy ofertę spotkań i wydarzeń branżowych, które znalazły się w programie imprez towarzyszących jubileuszowej 15. edycji Targów Książki w Krakowie 3-6 listopada).
Sobota, 18 czerwca 2011
Barnes & Noble zaprezentowała nową wersję swojego firmowego e-czytnika.
Sobota, 18 czerwca 2011
Apple zaprezentowało iCloud – zestaw darmowych usług współpracujących z aplikacjami na telefony iPhone, tablety iPad, odtwarzacze iPod touch, komputery Mac i komputery PC, służących do automatycznego i bezprzewodowego przechowywania treści w chmurze i oferujących dostęp do nich z poziomu każdego z wymienionych urządzeń.
Sobota, 18 czerwca 2011
W dniach 23-24 maja w gmachu Biblioteki Narodowej odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Praktyki lekturowe – praktyki społeczne”, współorganizowana przez Instytut Książki i Czytelnictwa BN oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Sobota, 18 czerwca 2011
Zev Birger, wieloletni dyrektor Międzynarodowych Targów Książki w Jerozolimie zmarł 30 maja w Jerozolimie w wieku 85 lat.
Sobota, 18 czerwca 2011
Taki tytuł nosi nowy cykl audycji poświęconych książkom i czytaniu, który na antenie radia TOK FM zadebiutował w czwartek, 9 czerwca o godz. 21.
Sobota, 18 czerwca 2011
Wydawnictwo Bosz zostało laureatem 21. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie statuetkę „Teraz Polska” odebrał właściciel i dyrektor zarządzający wydawnictwa Bogdan Szymanik.
Sobota, 18 czerwca 2011
Na początku czerwca przedstawiciele wydawców akademickich po raz kolejny spotkali się z prof. Zbigniewem Marciniakiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Sobota, 18 czerwca 2011
To właśnie ona będzie gościem honorowym przyszłorocznych Targów Książki we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 10-14 października.
Sobota, 18 czerwca 2011
Podczas swojego czerwcowego posiedzenia, komitet organizacyjny Targów Academia przyjął regulamin Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2011 i przystąpił do powoływania jury.