BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 390
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 15 września 2014
W bibliotece kopiuj do woli
Poniedziałek, 15 września 2014
Druk na życzenie w Barnes & Noble
Poniedziałek, 15 września 2014
Zamieszanie wokół Kopipolu
W ostatnich dniach „Dziennik Gazeta Prawna” (wydanie z 10 września) nagłośnił spór, jaki rozgorzał między działającymi w Polsce Organizacjami Zbiorowego Zarządu. Jak czytamy w dzienniku „linia konfliktu przebiega między Polską Izbą Książki, Repropolem i Stowarzyszeniem Wydawców i Autorów Polska Książka (obecnie Copyright Polska – red.), które to poskarżyły się Ministerstwu Kultury na inną organizację – Kopipol. Według nich ten ostatni, odpowiedzialny bezpośrednio za wypłaty dla wydawnictw i wydawców naukowych, choć zbiera potężne kwoty, to tantiemy …
Poniedziałek, 15 września 2014
Muza i książki dla dzieci
W nowej księgarnio-kawiarni Formy Kolory przy ul. Hożej w Warszawie wydawnictwo Muza zaprezentowało 9 września pierwsze tomy z interesująco zapowiadającego się cyklu książek dla dzieci zatytułowanego „Poczytajki Pomagajki”. Jak informuje wydawca, celem serii „jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach, kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowanie czasem trudno zaakceptować”.
Poniedziałek, 15 września 2014
Rozmowa z Kazimierzem Leki, właścicielem i prezesem zarządu Księgarni Ekonomicznej Kazimierz Leki
Jak pan zareagował na zapowiedź zmian właścicielskich dotyczących wydawnictwa LexisNexis? Kazimierz Leki: Bez zaskoczenia. Szczerze mówiąc od dawna to przewidywałem. Z mojego punktu widzenia to sprzyjające księgarniom rozwiązanie. Skąd ten entuzjazm? Opieram się na swoim doświadczeniu. Wolters Kluwer Polska jest o wiele bardziej profesjonalnym wydawcą, jak również znacznie bardziej kompetentnym. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat coraz trudniej było mi pojąć działania LexisNexis. Wydawnictwo w swojej działalności dystrybucyjnej podjęło walkę konkurencyjną z księgarniami. Polityką rabatową, pseudo akcjami promocyjnymi...
Poniedziałek, 15 września 2014
Poniedziałek, 15 września 2014
Poniedziałek, 15 września 2014
Poniedziałek, 15 września 2014
Poniedziałek, 15 września 2014