BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 207
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 8 listopada 2007
Giełdowy debiut oficyny MAC Edukacja spodziewany jest jeszcze pod koniec roku. Firma złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.
Czwartek, 8 listopada 2007
Do piątkowego wydania (26 października) „Gazety Wyborczej” w całym kraju dołączona została książka „Tyskie. Vademecum piwa”. Przewodnikiem po świecie złocistego napoju jest Michael Jackson, bynajmniej nie gwiazdor muzyki pop, ale angielski pisarz i światowy krytyk piwa (co być może warte odnotowania, zmarł kilka dni po złożeniu maszynopisu…).
Czwartek, 8 listopada 2007
7 listopada o godz. 12 w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego (Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, I piętro) odbędzie się uroczyste otwarcie I Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2007. W trakcie uroczystości poznamy laureatów konkursów na najlepszą i najlepiej wydaną książkę akademicką i naukową oraz na najlepszy podręcznik akademicki.
Czwartek, 8 listopada 2007
23 października odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Autorów i Wydawców „Polska Książka”.
Czwartek, 8 listopada 2007
W trzech letnich miesiącach ruch na stronach sklepów internetowych w USA był średnio o 10 proc. większy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, wynika z badań firmy Hitwise.
Czwartek, 8 listopada 2007
Średnio 558 zł musieli wydać w tym roku rodzice dziecka idącego do szkoły, aby zapewnić mu wszystko, co potrzebne. 47 proc. tej kwoty trzeba było wydać na same podręczniki – wynika z sondażu CBOS.
Czwartek, 8 listopada 2007
Minister kultury Kazimierz M. Ujazdowski przyznał srebrne medale Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” dla twórców i redaktorów miesięcznika „Fantastyka” („Nowa Fantastyka”).
Czwartek, 8 listopada 2007
Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych planuje przeprowadzić akwizycje do łącznej wartości 150-200 mln zł do końca 2008 roku.
Czwartek, 8 listopada 2007
Zgodnie z zapowiedziami, Merlin.pl poszerza asortyment. Niedawno udostępnił klientom testową wersję dwóch działów – merlinbeauty i merlindom. Do końca roku w merlinbeauty znajdzie się ponad 6000 kosmetyków zapachowych, upiększających, pielęgnacyjnych oraz środków higienicznych dla kobiet i mężczyzn.
Czwartek, 8 listopada 2007
Resort edukacji chce zapewnić anonimowość recenzentom podręczników i w ten sposób wyeliminować możliwość nacisków ze strony wydawców.